Hogyan oldanátok meg?

Indította afterbit, 2015. január 11., 13:38:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

afterbit

Sziasztok!

Egy régi házban szeretném felújítani a rendszert. Régi, a ház falában van a fogadó. Ott van egy biztosítéksor, 4 db, 3 fázis+éjszakai.

Kérdéseim a következők:
Érdemes kicserélni a biztosítékokat kismegszakítókra? Mert hely már nincs a szekrényben, így csak annak a helyére lehetne, egy sínt felszerelve.

Majd elvezetnék a padláson egy vezetéket: 5*2,5mm2. És ezt a vezetéket két fele kéne osztanom, stb.. De ez most nem téma.

A lényeg az, hogy kábel. 2 helyre kellene doboz. Az óra szekrénynél lenne egy 3 fázisú kismegsz. és egy Fi relé, 40 Amperos, 20mA tűréssel (vagy kisebb is elég?).

Na szóval a dobozok a házban. Lenne benne alapból mindegyikben 3 kismegszakító, de esetleges bővítés miatt a doboznak 6 modulosnak kellene lennie.
És itt jönnek a problémák. Milyen dobozt tudtok ajánlani? Fő szempont az ár, meg hogy természetesen falon kívüli legyen.
A szempontok a dobznál: minimum 6 modul, külső. És itt kérdeznélek meg benneteket, hogy ezekben a dobozokban van PE és N sín? Vagy hogyan lehet megosztani a földet és a nullát?

Hol lehet ezeket megkapni a legolcsóbban?

Én a haluxvillet néztem, de ott nem találok rendes dobozt. A dablerom-ban nem tudom, hogy van-e sín, vagy beszerelhető-e.

Egy kis összefoglalás: Érdekelnének a következők: Melyik bolt a legolcsóbb? (PM-ben is jó) Milyen dobozt ajánlotok? Illetve mik vannak bennük? Lehet hozzájuk normális tömszelencét rögzíteni?


Válaszaitokat előre is köszönöm! Remélem érthető voltam :)

zsizsi

Kedves afterbit !

Meglátásom szerint a Daniella Kft-nél tudod a legkedvezőbben megvenni a termékeket.
Nem mellesleg hogy szakmai segítséget is kapsz tőlük...

Privátban megadom a konatktot is....

Üdv..
Zsizsi