Társasházi lakás villanyszerelése

Indította recortebordes, 2012. november 12., 16:27:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A szomorú az egészben, hogy valóban nem 32 A-ig csatlakozási díjat, ez mindenkinek jár. Viszont a társas házak méretlen fővezetéke a társas ház kezelésében van. Ennek a felújítása illetve tervezésének a költsége a társas házközösségét terheli.

plctechtb

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. január 13., 10:23:39 DÉLELŐTT
A szomorú az egészben, hogy valóban nem 32 A-ig csatlakozási díjat, ez mindenkinek jár. Viszont a társas házak méretlen fővezetéke a társas ház kezelésében van. Ennek a felújítása illetve tervezésének a költsége a társas házközösségét terheli.

Akkor jól gondoltam. Köszi Novill!

Gyurmaúr(fi-relé)

Elvileg, sőt a gyakorlatban is van arra lehetőség, hogy a meglévő -sok esetben 25-ös alu- felszálló mellé, nyilván nem azzal közös csőben, hanem külön csövezve fel lehet vinni  a ház késesbiztis főelosztójától egy 5x10-es MBCU, vagy MT, de inkább 5x16-os NAYY (van ilyen, igaz nálunk nem nagyon gyártják, de pl a VLG kínálatában létezik és messze a legolcsóbb, tehát kb az 5x4-es MT-vel van egy árban a métere!) kábelt és ezzel kipipálható az adott kéró "alanyi jogú" igénye. Ha pedig tartósan az 1 fázisra rendezkedik be a delikvens, akkor még 2 másik szomszédos kérón is lehet segíteni az adott felszálló kábellel. Az már más kérdés, hogy ezt ki, hogyan, merre, meddig csengeti; azaz az egyes tulajok és/vagy a th a közös pénzből, ez már döntsék el a ringben... 8)

kergabor

Tiszteletem az Uraknak!
Szeretnék segítséget kérni egy villanyóra almérőként történő bekötéséhez. Azt hittem egyszerű, fázist bekötöm az 1-esre, továbbviszem a 3-astól aztán ennyi. De igy nem jó, mert nem mér. Hol hibáztam? Köszi előre is a támogatást.

Novill

Egyszerű a hiba, mert adtál neki nullát!
Az áram tekercs 1 pontnál a bejövő fázis, 2-es elmenő fázis, a két utolsó pont a nulla. Az 1  és 2 között van a feszültség tekercs az áthidalónál, amely vége a nullára csatlakozik.

kergabor

Köszönöm. Nem biztos, hogy jól értem. Tehát a bejövő fázis az 1-re, kimenő fázis a 2-re. A 3-hoz és 5-höz kell valamit kötni?

recens


Novill

A képen látható fekete vezetékek a fázis vezetők, első a bejövő a második az elmenő. A kettő közé nem kötünk semmit.Itt fentebb lévő kapocsnak össze kell kötve lenni az 1 bejövő fázissal az áthidalás útján. Vannak olyan típusú órák ahol ez már nem is látszik, de belül össze van kötve. Az utolsó kettő a nulla vezetőé, egyébként itt a két utolsó pont azonos ponton van. Remélem így már érthető lesz.

kergabor

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. augusztus 14., 20:09:56 DÉLUTÁN
Egyszerű a hiba, mert adtál neki nullát!
Most az volt a baj, hogy adtam, vagy az, hogy nem adtam neki nullát? Mert nem adtam, de a válaszokból arra gondolok, hogy nullát is kell adni hozzá. A jobb oldalon csak egy csavar van, oda köthetem a bejövő nullát, meg ugyanide az elmenőt is?
Bocsánat, hogy így értetlenkedem, de ez az óra nem olyan nekem, mint a kapcsolási rajzon látható.

Üzenet összefûzve: 2014. Augusztus 14., 21:19:29 pm

Most csináltam egy olyan változatot, hogy az 1-re bekötöttem a bejövő fázist, a 3-ra az elmenő fázist, a jobb oldali csavarhoz, ami 5-össel van jelőlve bekötötem a bejövő nullát meg az elmenő nullát. Egy vasalót tettem fogyasztónak, mert annak van teljesítménye. A vasaló bekapcsolt, de az óra nem forog. Még mindig rosszul csinálok valamit, vagy lehet, rossz az óra?

Üzenet összefûzve: 2014. Augusztus 14., 21:46:57 pm

Multiméteres próbálkozás során az látszik, hogy az 1-es és a 3-as pont között van összeköttetés, de a 2-es és az 5-ös között nincs. Ez helyes így? Recens kapcsolási rajza alapján azt gondoltam, ott is kellene lenni kapcsolatnak.

Üzenet összefûzve: 2014. augusztus 14., 21:48:38 DÉLUTÁN


Novill

A recens a ábra rajzát kell nézni. 1-es pontnak kívül vagy belül kapcsolódnia kell a 2 -es pont feszültség tekercséhez. Ezt nem látom a fényképen. Ha a 2-es és 5-ös pont ( feszültség tekercs) között szakadás van, nem fogja tekerni a számlálót fogyasztás esetén. Tudni kell, hogy a feszültség tekercs vékonyabb és sok menettel rendelkezik  mint az áram tekercs. Kicsit hasonló az amper mérő illetve a voltmérőhöz.  Az amper mérőt sorosan a voltmérőt párhuzamosan kötjük a fogyasztóval. Ha a volt mérőt kötjük be ampermérőként elszállhat a műszer. Ha ez az óra új, az üzletben nem rég vásároltad és a feszültség tekercset nem kötötted sorba , akkor vidd vissza az üzletbe cseréltesd ki. Nem áramváltós kialakításról beszélek egyébként.