Villamos Biztonsági Szabályzat

Indította JUVILL, 2012. augusztus 20., 17:29:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Hosszú évek óta hallani, hogy készül.
Tudomásom szerint még nem jelent meg.
Ki - mit hallott róla, mikorra várható és van-e valakinek információja a leendõ tartalmáról?

Novill

Most már nem is igen hallok a VBSZ-rõl. Annak idején a Magyar Elektrotechnikai Egyesület elkészítette a tervezetet, mely a megszûnõ villamos biztonságtechnikai szabványok elõírásaiból lett volna törvény. A kormányzat elé került, azóta több kormány is volt. Itt a kormányzatnál akad állítólag el az egész. Én sem hallottam róla mostanában, régen pedig nagy reményeket fûzött hozzá a szakma.

JUVILL


Ez nagyon szomorú! Évekkel ezelõtt hangoztatták, hogy meglesz.
Milyen jó lett volna, jó lenne, rendet tenne a szabványok és rendeletek össze-visszaságában.
Ha belegondolunk, nem csoda, hogy elakadt. Talán az európai szabványok átvétele, azok változásai is hozzájárulhattak, hogy nincs kiadva. A tervezetet meghaladhatták a változások, és lehetne újra kezdeni a kidolgozását?

Király Dénes

már olvastam borzalmas, még nem publikus, de...

JUVILL

Idézetet írta: Király Dénes Dátum 2012. szeptember 10., 21:29:47 DÉLUTÁN
már olvastam borzalmas, még nem publikus, de...
Nocsak...
Akkor te már tudsz valamit a megjelenésrõl?
Nem kell publikálni, de ha van infód, hogy mikorra várható a megjelenése, az érdekelne.
A tartalmáról majd késõbb.
De az sem lepne meg, ha nem jelenne meg, mivel olyan sok a szabvány változás, mire kinyomják, lehet újat alkotni.:)

Király Dénes

Felsõ szakmai körökben forog alakítgatják, pofozgatják, az idén nem valószínû, hogy kijön. Várjuk meg a végét.

JUVILL


Ezek számomra elég "titkos" mondatok.
"Felsõ szakmai körökben"...
A fórumon egy páran megfordulunk felsõ szakmai körökben. ;)
Senki nem tud semmit errõl.
A végét várjuk. Egy ezzel a gond, hogy már elég régen.
Jó munkához idõ kell! Csak az állandó változások miatt, nehogy elavuljon.
Az "európai szabványosítás" mintha hátráltatná ennek megjelenését.
Egyben azért bízok. Ha megjelenik nem angol nyelvû lesz, mint egy-két már hatályos villamos szabvány. :)

Novill

A korábbi VBSZ tervezett változata fent volt  a neten, ugyanígy az OTSZ tervezett változata is. Ebbõl láthattuk várható változás irány vonalát. Ez jó volt, mert akinek volt javaslata esetleg élhetett vele, elküldhette. A kidolgozásban résztvevõknek még lehet, hogy segített is mint javaslat, és többi ezek után az õ felelõsségük volt. De minden jogszabály és elõírás annyit ér amennyit be tartanak belõle.

Molnár Viktor

A JÓ ÖREG 1585 még tartja magát :). Nem biztos hogy örülni fogunk a VBSZ-nek.
De ki tudja , lehet kicsit egyszerűbb megfogalmazásokkal még tetszeni fog. Mert hát az 1585 , száraz mint sivatag.

JUVILL


A téma indításakor rákérdeztem erre, most ismét megteszem.
Hogy ki fog neki örülni az elválik.
De hol van a VBSZ?
Az is vázoltam. Mikor a tervezet elindult, Magyar Szabványok voltak (jók! :), azóta jöttek az európaiak, és borult minden. Lehet újra írni a VBSZ tervezetér. Ha egyszer elkészül, akkor ismét, mert a szabványok folyamatosan változnak. Bízunk azért abban, hogy legalább majd a VBSZ nem lesz angol nyelvű. Magyarul lehet száraz, de ha kezünkben lenne, már az is későn lenne.