Liftvezérlés relékkel-mágneskapcsolókkal

Indította petike199600, 2014. május 08., 18:37:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv Endre!

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. május 08., 23:34:01 DÉLUTÁN
A lényeg ami már akkor is megfogott, hogy a liftnek tudnia kell, hogy hol van, és ezt áramszünet esetén sem felejtheti el, enélkül nem "tudja" merre kell elindulnia és melyik parancsot tudja előbb teljesíteni a jelenlegi helyzete alapján. Ennek a neve emeletmásoló, leánykori neve elosztott formában emeletkapcsoló (sor.)

Ez tényleg olyan nagy gondot jelentett, hogy ennyire foglalkoztak vele?
Miért kell tudnia melyik két emelet között érte az áramszünet?
Elindul lefele és kész. Egyszer csak valahova odaér és akkor már "tudja" hol van.

Simon Endre

Helló  Szirty
Valóban igazad van a mai liftek vonatkozásában, mert ha "kézizés" miatt eltájolódik a lift a mai szenzorokkal hamar feltalálja magát már akár egy fél szintnyi mozgás után, de egy régebbi üveglemezes emeletmásoló lehet csak végállás után tér magához, feltéve hogy nyomógombra el tud indulni. Egy hidraulikus (Fóti) lift meg jobb ha el sem indul emeletkapcsoló hibával, mert ettől váltakozó fell le parancsot kap és "szétcsengeti" az összes reléjét és mágneskapcsolóját.

petike199600

Köszönöm a rengeteg választ, valamennyit segítettek!
Bocs hogy későn válaszolok de a héten dolgoztam és betegeskedek is.
Viszont a cégnél kaptam egy önálló feladatot, egy hajlítógépet kellene újraélesszek.
Az a baj, hogy részletekbe menően senki nem mondta el a működését a gépnek.
Ezt jövő héten készre kellene szerelnem, mert egy új szekrényt kell neki csinálni, új vezérléssel.
Nyitok egy új témát. Legyetek szívesek segíteni ebben, mert nagyon fontos lenne.
Ha ezt megcsináltam jól, akkor utána majd foglalkozok a liftvezérléssel is, mert ez csak magáncélra lett volna, de hát első a munka sajnos.
Köszönöm szépen a segítségeket!

petike199600

Sziasztok!
Azt a részét a kapcsolásnak, hogy sorrendben teljesítse a parancsokat lentről fel és fentről le az istenért sem tudom megcsinálni. Légy szíves ebben segítsetek!
Köszönöm!

czapi

Üdv!

Olvasnivaló:

PLC tananyag modul villanyszerelő, elektronikai műszerész szakmunkástanulók részére

miki628

Egy 3 szintes liftnél totál felesleges bármilyen gyüjtővezérlést alkakalmazni.pláne olyat,ami időrendi sorrendben gyüjti a parancsokat.
Itt a régi jól bevált GFV-s A-relés megoldás kell.
Amugy a mai modern liftek se tudják hol járnak egy esetleges áramszünet esetén,ezért szépen lemennek a legalsó szintre "pozicióér"-t.
OTIS-nál 1LSnek hivják,aki érti.