ÉVÉ mérések díjszabása

Indította nyaki, 2012. március 19., 15:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ezt a megegyezést máshol is be kéne vezetni! Igen a minimális árban meg kellene ( ajánlani) egyeznünk akár területekre is bontva. Habár nem is kellene területekben gondolkodni, mert a kenyér mindenhol ugyanannyiba kerül átvitt értelemben. A túlzottan alacsony áron dolgozó kollégákat szakmai hatósági ellenõrzés alá kellene vonni. Akkor a dunántúli megyeszékhely az elsõ minta az országban. Vagy talán ott kevesebb felülvizsgáló van, mint más területen?

nova

Ezt a megegyezést, hogyan kell elképzelni? Valamilyen platformon összejött az összes Dunántúli felülvizsgáló és összehozták ezt a megegyezést?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Csak a megrendelõi oldalról van információm, persze ez nem hivatalos. Az ajánlatok értékelése és személyes ártárgyalások után a munkát megszerzõ és elvégzõ felülvizsgálótól van az info, õ természetesen nem a kérdéses városban praktizál egyébként.

gyulagy

Sziasztok!
Mindig felmérés után adok ajánlatot, de van minimum ár akár 1-2 mérési pontnál is, de soha nem vizsgálati pontokra hivatkozom, hanem adott berendezésre és területre, igaz sokszor vannak olcsóbbak nálam, de önköltségen nem dolgozom, haszon, a profit  azért  az kell (Az a munkadíjam a megélhetésem, tegyük fel valakinek a havi fizujából hó végén alkudna a munkaadó) .Tegyük fel , hogy az említett kórház 6 hónapos munka 2 fõ, az  6 millió, de egy kórház sok meglepetést tartogat ÉV-re, és EBF-re egy nagy kihívás.

Laca83

Tisztelt nyaki! ezt a véleményét azért illettem  "köszönöm" -mel, mert már több alkalommal tapasztaltam "mérés nélküli" jegyzõkönyvet amiben a minõsítés :megfelelt volt!!! érdekes nem?! Pedig az évé-felülvizsgálói kézikönyv figyelmeztet a lehetséges hibákra, miszerint: Elemek, szerszámok stb legyenek kéznél nehogy dolgavégezetlenül kelljen hazatérnünk.... Nincs  csavarhúzó nálam, nem tudom eltávolítani a szekrény fedelét, ezért megfeleltre minõsít! Jó, nem?! Én égtem a szaki helyett is. Ekkora felelõtlenséget a világon nem láttam!!! :-[

ELEKTOR-KALANDOR

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. június 03., 13:38:17 DÉLUTÁN
Tehát nettó 1,6mFt a 35-40 ezer mérõpontra. Ez kb 40-46Ft/ mérõpontra jön ki ha jól számolok. 6 hónapra 1,6mFt, ami kb. 267 eFt/hó. A méréshez minimum két ember kell, tehát még fizetni kell egy kollégát is. Tudjuk, hogy az adminisztrációs idõ jelentõs. Vagyis több mint a helyszíni vizsgálat idõ tartama. Persze, lehet hogy 10 újjal tudsz gépelni ezért gyorsabban végzel. A nettó díjból lejön a rezsiköltségek és az állammal szembeni fizetési kötelezettség. A felülvizsgálat jogkövetkezménnyel járó feladat, vagyis a felülvizsgáló jogi értelemben felel az elvégzett munkájáért. Tehát minden ilyen jellegû munkánál, ha utólag ( egy baleset, vagy gazdasági kár esetén) kiderül, hogy felülvizsgálat hiányosságára vezethetõ vissza a hiba.  A szakértõ ezt megállapíthatja adott esetben! Akkor erre mit fog reagálni a felülvizsgáló?  A kérdésem ezen az áron mennyi haszonnal számoltál?

JUVILL


Mit is akartál írni? :)
Szerintem valami lemaradt.


ELEKTOR-KALANDOR

Bocs ,tegnap elromlott a billentyûzet.Nevetséges ár ,én  75 ft -ról hallottam idáig. Nemrég beszéltem egy ismerõssel ,a Németeknél 3 euro-ról indul /mérés .Na de maradjunk itthon,lehet hogy hülye példa nálunk 190ft 1gombóc fagyi 20-30 ft -os eltérést lehet tapasztalni de50-ért sehol nem adják.Ha megegyeztek 200ft-ba még nem zárja ki hogy valaki odamegy feléért sem. Egyébként én is találkoztam Rédén olyan jk-vel ami mérést nem is tartalmazott , kiment a fazon körülnézett kért 25000-öt majd pár nap múlva vitt 1 ebf formátumú jk-vet .Az a röhej hogy a hatóság elfogadta és kinyithatott a pici üzlet.

Safety

Teljesen egyetértek Elektor Kalandor véleményével.
Komoly tapasztalattal a hátunk mögött naprakész szabványismerettel és komoly mûszerezettséggel tehetetlenek vagyunk a képzetlen, felkészületlen konkurenciával szemben.
Komoly cégek akik árajánlatot kérnek, elõre közlik, hogy semmi nem számít csak az ár. Ha valaki otthon burkolót vagy festõt hív elõtte tájékozódik a referenciákról, akkor ez miért nincs meg a mi szakmánkban ahol komoly vagyon és életbiztonság is kockán foroghat.
Az elõttem szólóhoz hasonlóan (szerintem mindenki járt már így) velem is közölték már sokszor (neheztelõ hangsúllyal), hogy a feléért, harmadáért vállalták a felülvizsgálatot mások az én áramhoz képest.  Aztán véletlenül egy ilyen esetben késõbb a kezembe került a minõsítõ irat és azt hittem rosszul látok. A kolléga a 2. oldalon közölte, hogy minden megfelelõ és ,,mérési jegyzõkönyv melléklet nem került kiadásra" . Viszonylag új építésû ingatlanról van szó, de a felülvizsgálat az 1972-es MSZ 172 és az 1970-es MSZ 10900 szabványok alapján készült, egyetlen érvényes szabványt vagy jogszabályt sem tartalmazott.
Ilyen hozzáállással nem nehéz olcsón dolgozni, és még nekem kellett magyarázkodni a 180Ft-os mérõponti ár miatt.

Novill

Teljesen egyetértek az elõttem hozzászólókkal  a 3 euró árért már lehet követelni szakmunkát, gondolom azt is kap a megrendelõ érte. Valószínû náluk van szakmai összetartás, nem úgy mint nálunk. A 180 Ft-os ár is kevés a jó szakmunkáért, nem beszélve ha fõállásban végzi mint vállalkozó.