Flexibilis neon kábel elemrõl

Indította Csoopi, 2012. július 18., 12:15:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Csoopi

Helló egy kérdésem lenne. Lehet alapjaiban rossz az elképzelésem ezért fordulok hozzátok. A helyzet h van egy flexibilis neon kábelem. Ilyen:
MNC Toxic flexibilis neonkábel 1 m fehér 54819 - Mikroshop Alkatrész -és Hangszóróbolt - jó hely, 1983 óta! - webáruház, webshop

Nah ezt én nem kocsiban, hanem hordozhatóan szeretném használni. A kocsi szivargyújtúja 12voltról üzemel, így gondoltam egy 12voltos elem áttudja venni a helyét. Megrendeltem, ma megérkezett a dolog, szét szedtem, levettem róla a szivargyújtót, és bekötöttem a 12voltos elemre. Nem történik semmi.
Van a világító szál és a szivargyújtó dugó között egy kis doboz, nincs rá írva semmi, szét szedni nem szeretném egyenlõre. (nincsenek benne csavarok, szét pattintani meg nem tudtam)
lehetséges-e egyáltalán h ezt a neonkábelt elemrõl mûködtessem? Holnapra kéne szval picit elvagyok késve, és már kapkodok meg idegeskedem :S

Válaszotokat elõre is köszönöm!

nova

Gondolom a polaritásra figyeltél? A kis dobozban, nem lehet, hogy a biztosíték van? Igaz sok esetben magában a szivargyújtóba dugott fejben van benne, ha az alját letekered akkor ott lehet. Az akkumulátor melyre csatlakoztattad mekkora feszültséget mérsz? Terhelve  és terheletlenül?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Csoopi

áh meg van, az akumlátor volt hibás, (pedig totál új)..köszönöm a feszültségmérés jó ötlet volt. :)

nova

Akkor ez egyszerûbb probléma volt mint amire számítottam. Akkumulátornál arra azért érdemes vigyáznod, hogy ne vigyed mély kisütésbe a használat során, mert azzal tönkre teheted.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!