Villamos hálózat probléma

Indította Sireyya, 2011. január 27., 13:57:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Bende Sándor

söt szerintem nemiskell hoszabitó a lámpatestbölis tudok mérni csak egy áramlopot kell betekernem.:) ezt csak én neveztem igy ell ez egy energia takarékos égö aljra szerelt konektor.

nova

Na ilyenrõl még nem is hallottam.

Idézmivan akkor ha az egyik lába alá egy gumi szigetelést teszek atolmég világit-e a led?

Nem, azért sem érdemes ilyenekkel játszani, ha nem vagyunk villanyszerelõk, mert elõfordulhat, hogy melegedni kezd a készülék. Esetleg rosszabb esetben áramütést szenvedhet valaki. Ha nagyon zavar akkor csípd ki a ledet belõle, de akkor nincsen visszaút :) De ha van lehetõséged mérd meg lekapcsolt állapotban mekkora feszültség jelenik meg az érintkezõn.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

mármint azt,hogy nemjó játszani a ledre vagy a lopora mondtad.Mert alopot márvagy 6 éve használom igaz körültekintésel és villanyszerelö koléga csinálta.Sokszor jo mikor pl a mamánál füvet vágok kint hátul betekerem az égö helyére ésmár használhatomis.

Bende Sándor

azlenne biztosan tudni ha hasonlo kinézetü kapcsolot világitosat vessz az ember az biztosan jolessz.

nova

A kapcsolóra gondoltam alapvetõen, hiszen azt sokan használják és ha egy feszültség alatt álló rész véletlenül a használat közben kilóg akkor áramütést szenvedhet el.

Az általad áramlopónak nevezett dolgot nem ismerem, arról így nehéz lenne bármit is mondani :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

kössz a segitséget igaz sokkal okosabb nemlettem etéren de hétvégén ha lessz idöm méredetek meg körbekérdezem a vilanyszerelö ismerösöketis.Azis érdekes ami váltokapcsolo és nem világitos ottis ez a jelentség lekapcsolt állapotvan mérhetö fáziscerüzávalismég van fázis igaz halványan.Ha megtudnám oldani lekapcsoláskor egyáltalán nemaradjon fázis akkor már szerintem jois a világitás.DE a váltokapcsolástmeg nemértem ahoz valoszinü áthivom az ismerösöm csak probálok infot találni arra mégis mi okoza azt hogy áthuz holot nézegetem a kapcsolot elvileg nemszabadna neki találtam a szekrényben mégegy ilyent simában és ottis ez a helyzet.

nova

AZ is lehet, hogy nem a kapcsoló felõl érkezik a feszültség, lehet máshol is a hiba :) (de ezt írtam már)

Sok sikert a javításhoz, ha megvan a megoldás és gondolod oszd meg nyugodtan velünk is mi a megoldás. Hátha másnak is ilyen problémája lesz késõbb.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

Feltétlenül irok nemhiszem,hogy máshonan érkezik a fessz demajd kiderül.

nova

Tudod így láthatatlanban nehéz :) mi is csak ötletelünk, néha hülyeségeket is beszélünk :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

még egy olyan kérdést ugye az L' jelöli hova kell kötni a fázist mivan ha forditva van bekötve?Mert nézegetem és van minél forditva van és érdekesmodon azmeg jó megszakitja teljesen.mert hátulján van egy pici rajz mint mondtam otis az L' hez jelöli a fázist.