Kombi kazán használata inverteres aggregátorról

Indította robesz, 2014. január 18., 21:16:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

listvanl73

Kedves Robesz!  :)

Van egy nagyon egyszerű és kézenfekvő megoldás. Lehet venni kész szünetmentes tápegységeket (pl. a www.elpro.hu weboldalon nagyon jó árban található INTEX UPS 400W Szinuszos szünetmentes tápegység, amelyhez csak egy külső akkumulátort kell beszerezni és máris biztosított az áramellátás az áramszünetek idejekor is).

Hozzávetőleg 2 hónapja vettem én is egyet az ELPRO-ról és tökéletesen működik! (keringető szivattyúknál fontos, hogy mindenképp szinuszos tápegység legyen).

Nekem maximálisan bevált, csak ajánlani tudom és még az otthoni szerkesztgetéssel/építéssel sem kell bajlódni.  :)

faxelektro

Jó estét
           Az a kérdésem,hogy lehetne megoldani ,hogy két kazán működjön egy ilyen tápról. A két kazán teljesítménye kb 300 W két keringető pumpa és két darab befúvó ventilátor van Most vásároltak egy INTEX UPSW szűntmentes tápot egy társasház lakói két fatüzeléses kazánról lenne szó.   
                                                                                                 Köszönöm

Simon Endre

Jó estét !
Robesz barátunk sajnos eltünt a ködben az ő agregátora INVERTERES volt annál nics inverteresebb még akkuról űzemelő sem. Ha nagyon ragaszkodik valaki a szinuszos tápfeszültséghez és még nem vett előre semmit, válasszon asszinkron generátororos agregátor az bíztosan szinuszos tápot ad és amig benzin van benne addíg üzemképes. Az UPS-ről nem mondható el ez a folytonosság, főleg néhány száz vattos kategóriában.