Transzformátor rendellenes működése

Indította DNiel, 2019. július 13., 14:31:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

DNiel

Sziasztok!

Nemrég átkötöttem egy CNC vezérlőszekrényben található 3,7kW-os transzformátor bemenetét 380V-ról 400V-ra, természetesen a gyári dokumentumban található utasítások alapján. Ellenőrzésképpen rámértem sorba a kimeneteire (van egy pár: 24V, 110V, 220V, 230V, ... stb) és azt tapasztaltam, hogy a 220V-os kimeneten - amely alapvetően a szervo-meghajtóknak állítja elő a tápot - csak 146V körüli értéket lehet mérni egyenlőképpen mind a három fázison. Valaki tud erre magyarázatot adni? A többi feszültségszint nagyjából stimmel. Lehet, hogy menetzárlatos (de egyszerre mind?), vagy valami egyéb amortizáció állhat mögötte (1997-es gyártmány). Érdekesképp a szervo-meghajtók nem panaszkodnak emiatt, pedig külön van rá egy hibakódjuk: alacsony feszültségszint! Azért érdekelne a dolog, mert nem tudom hosszabb távon mi fog ebből kisülni (remélem nem szó szerint!).

D'Niel

DNiel

Ennyire nem foglalkozik senki transzformátorokkal?!  >:(
Senkinek nincs ilyen téren tapasztalata?  :'(

Sztrogoff

Miért, szerinted mit lehet erre mondani így messziről? Nem írtad, hogy a vonalik passzoltak-e ehhez a 146 V-hez. Nem írtad, hogy a többi kimenet adta-e a névlegeseket. Nem kötötted vissza 380-ra, hogy akkor jól működik-e.

Simon Endre

Nagyon úgy tűnik hogy nem vonali hanem fázisfeszültséget szolgáltat a transzformátor, mert a "csak" 146 V-os fázisfeszültségnek 252 voltos a vonalija, tehát hibaüzenet miért is lenne? Mivel úgy írtad "minden egyes fázison" úgy meg csak fázisfeszültséget lehet mérni.

DNiel

Köszönöm a segítséget!
Valóban fázis feszültséget mértem vonali helyett. A transzformátor működése kifogástalan (236V).