Hosszabbító készítése házilag

Indította Attila1, 2020. augusztus 09., 23:38:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
Régebben csináltam már hosszabbítót,melynek az aljzatát és dugóját én kötöttem be.
https://euronics.hu/termekek/delight-20504or-lengo-hosszabbito/p/236270?gclid=EAIaIQobChMIm7X6yYiP6wIVj6kYCh1JjAeXEAQYAiABEgKzDPD_BwE
Valami ilyenre gondoltam.
Vettem hozzá kábelt és csatlakozókat.
A kérdés az,hogy a kábelek végét bekötés előtt megforrasztottam a jobb érintkezés végett.
Jól tettem-e?
Bekötés is könnyebb így,a csavarok jobban fogják szerintem.

istvan01

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. augusztus 09., 23:38:07 DÉLUTÁN

A kérdés az,hogy a kábelek végét bekötés előtt megforrasztottam a jobb érintkezés végett.
Jól tettem-e?
Ha nem lehet a vezetéket hüvelyezni és valahogy a csavar alá kell hajlítani, és nincs spéci saruzó szerszám vagy még a kis saruszem se fér el, akkor érdemes forrasztani. De, a forrasztás akkor okoz később bajt, ha relatíve sok a forrasztóón a szálak között, mert ekkor az ón idővel szétfolyik a csavarszorítástól, a kontakt romlik, majd melegszik. A jó módszer, vezeték véget blankolás után kevés folyasztóval megkínálni, majd minimális ónt fel-ráfuttatni. Ezzel a kevés ón behűzódik a szálak közé is, de annyi nincs, hogy később megfolyjon.
További hiba, ha sok a folyasztószer maradvány, ami többnyire savas kémhatású. Ez korrodálhat, ezért denszesszel le kell mosni.