Milyen ütvefúrót vegyek?

Indította petike199600, 2012. szeptember 16., 16:09:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Lehet nem ide kéne irnom de nem találtam rá jobbat bocsi de új vagyok!
Szeretném megkérdezni hogy ti milyen fúrókalpács márka pártiak vagytok?

Én nekem nagyon tetszik a kék bosch de nagyon sok rosszat halottam róla. A makitát nem annyira szeretem de azt mindenki dicséri. Épp gépvásárlás elõtt állok.80000Ft-om van rá.
Szerintetek melyiket vegyem?
Elõre is köszönöm!

Novill

Milyen panaszokat hallottál kék ipari  Bosch gépekrõl? Nekem Bosch gépeim vannak többségében, viszonylag meg vagyok elégedve velük. Annak idején a 4 kg gépet választott a súlya végett elsõsorban. Egész nap vésni vele könnyebb mint a Makitával. Azt aláírom, hogy a Bosch gépeknél vannak jobbak, de súlyra nehezebbek.

JUVILL

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. szeptember 16., 16:09:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Lehet nem ide kéne irnmo de nem találtam rá jobbat bocsi de új vagyok!
Szeretném megkérdezni hogy ti milyen fúrókalpács márka pártiak vagytok?

Én nekem nagyon tetszik a kék bosch de nagyon sok rosszat halottam róla.A makitát nem annyira szeretem de azt mindenki dicséri.Épp gépvásárlás elõtt állok.80000Ft-om van rá.
Szerintetek melyiket vegyem?
Elõre is köszönöm!

Nem hiszem, hogy probléma lenne a BOSCH fúrókalapáccsal, és a MAKITA gép sem rossz. A beton minõsége viszont meghatározó, és hogy mennyire van bevasalva, mert ha nincs szerencséd, akkor teljesen mindegy. A betonvasat egyik sem "szereti".

petike199600

Te naponta használod és mire? Vésés? 80 mm furat? stb? A tiednek mi a neve?

Én a Bosch GBH 2-28 DFV Professional gépet néztem ki boschból
makitából pedig a Makita HR 2610-et
Szerinted melyik a jobb?
Metabo jobb márka mint ez a kettõ?
Köszi a választ!




nova

Szerintem sem olyanok a Bosch ütvefúrók, persze itt is igaz, hogy nem lehet egy általános  típust választani. Hiszen egy födém átfúráshoz a nagyobb teljesítményû súlyosabb gép a megfelelõ, de egy létrán állva már nem jó a nagyobb gép. Novill által is említett súly lényeges szempont. A Metabo típusból nekem eddig csak fém házas típus volt a kezemben, mivel nem ismerem a termékcsaládot így nem tudom, hogy létezik-e mûanyag házas. A Hilti gépek sem rosszak. Kisebb gépekbõl amit még használtam az a Hitachi melynek például az akkumulátor csavarozó gépe nagyon el van találva mind méret és súly tekintetében. Mivel a feje kicsit üt is, így nem kell rányomni a csavar fejére és egykézel is becsavarhatóak a csavarok anélkül, hogy a feje szétnyírná a csavar fejét. 

Én a helyedben esetleg bemennék egy nagyobb gépkölcsönzõbe és megnézném a felhozatalt, hátha van az általad keresett típus is. Ha nem túl drága a kölcsönzés és ki tudod próbálni valahol akkor személyesen is le tudod tesztelni. Esetleg ha megpróbálsz beszélni egy szervizessel akkor õ gyakorlati tapasztalatot is meg tud veled osztani a meghibásodásokkal kapcsolatban.
Az egyik hiba a Bosch gépeknél a fúrógép kábelkivezetésénél a vezeték törésgátlójánál a vezeték eltörése, mely kontakthiba formájában jelentkezik. Néha megy a gép néha nem ahogyan mozgatod. Persze ez intenzív használatok után, de gondolom ez a többi típusnál is jelentkezik.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Köszönöm!
Hitachiból is van egy gép amit kinéztem.
a neve: Hitachi DHPC3
Nekem ezzel az a bajom hogy a 3,2 Joule ütõerõhöz képest nagyon kicsi a 2,4 kg.Ez nekem nagyon furcsa.
És a honlapra az van irva hogy betonban 24mm a teljesítmény ami elég kicsi.
Azt mondod hogy egy beton födémet nem tudna átfúrni egyik gép sem ebbõl a kategóriából? bosch,makita,hitachi egyik sem.
Én kettõ okból nem akarok nagyobb gépet venni.
1.nincs rá annyi pénzem.
2.nagyon nehéz

nova

Hát a mai vasbeton födémek átfúrásához már kell az erõ. Lehet a kicsi is átfúrja, csak szenvedõs a nagyobb pedig nem akad el olyan könnyen a vasbeton tengerben. Ezért írtam, hogy sajnos itt is az a helyzet, hogy adott feladatra adott gép. Értem a szempontjaidat is. Leginkább azt kell eldöntened, hogy milyen területen akarod használni a vásárlásra szánt ütvefúrót. Idõvel ha nagyon megy úgyis vásárolsz tartalék gépet és kisebbet, nagyobbat is.  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

leginkább napi tégla vésésre használnám több órát és 80mm lyukak fúrására.Tehát fúrás vésés naponta több órát.
Hitachi Makita Bosch
Szerinted erre melyik a legjobb?

Novill

A Bosch 2 kg gépet ne használd egész napos folyamatos vésésre, csak kisebb munkákra, mert nem erre találták ki ez a típust. Csak 4kg gép bírja a folyamatos munkát, ennél kisebb nem.

nova

Téglát jól viszi a kisebb Bosch is és tapasztalatom is a Bosch gépekkel van ezért erre tenném le a voksom. A doboz fúráshoz kell még az erõ, de szerintem azzal is megbirkózik.  Majd mások is leírják esetleg a tapasztalataikat, hogy ki milyen gépet szokott használni a vésési munkákhoz. Nem hiszem, hogy van még manapság olyan villanyszerelõ aki kézi vésõt használ. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!