Feszültség esés

Indította dodi48, 2014. február 04., 17:19:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

dodi48

Sziasztok !A felöl érdeklődöm hogy az óra után a 32Amperes megszakítónál mennyi lehet a megengedett feszültség esés?Tehát 230v helyet mennyi lehet ami még megengedhető?Köszi a választ előre is

recens

MSZ 447

2.2.2. A csatlakozóvezeték és a fővezetékek együttes feszültségesése az eredő méretezési teljesítménnyel
való terhelés mellett a közcélú elosztóhálózat névleges feszültségének legfeljebb 2 %-a legyen. Az
áramszolgáltatóval történő ettől eltérő megállapodás hiányában ebből legfeljebb 1 % legyen a csatlakozó-
vezeték és legfeljebb 1 % legyen valamennyi fővezeték együttes feszültségesése.

http://szerelsw2.uw.hu/Szabvanyok/447.pdf

amúgy szerintem a fogyasztásmérő és bármely fogyasztó között Un 1,5%-a

dodi48

Köszönöm.Azért kérdeztem mert most rakták be a mérőt  a szekrénybe.Légkábelről van 10 méter főldkábellel behozva az óra utáni megszakítóhoz.Amikor bekötötte az eon akkor mértek és227voltot mért.
Akkor ez az érték szabványos?Nem alacsony?Mert ha alacsony akkor akkor az óra többet fog mérni mint  ha 230v lenne a feszkó.


recens

Szerintem az érték jó és az óra is jól mér majd.

Szirty

Üdv dodi48!

Idézetet írta: dodi48 Dátum 2014. február 04., 17:54:46 DÉLUTÁN
Mert ha alacsony akkor akkor az óra többet fog mérni mint  ha 230v lenne a feszkó.

Miért mér többet?
Az óra azt a teljesítményt méri amit elfogyasztottál.

dodi48

Szerintem azért mart ha leesik a feszkó akkor többet fogyasztanak a fogyasztók.Hu! Ezt jól +írtam. ;D


recens

nagyon durván számolva

P=U x I

P=teljesítmény
U= feszültség
I= áramerősség

fogyasztás: teljesítmény x idő= (KWh)






Üzenet összefûzve: 2014. február 04., 19:26:10 DÉLUTÁN

ez még lemaradt

P=U2/R

P=teljesítmény
U= feszültség
R=fogyasztó ellenállása

Teljesítmény - Wikipédia

Marton

Idézetet írta: dodi48 Dátum 2014. február 04., 18:50:19 DÉLUTÁN
Szerintem azért mart ha leesik a feszkó akkor többet fogyasztanak a fogyasztók.Hu! Ezt jól +írtam. ;D
Ugyanazon fogyasztón (ellenálláson) a kisebb feszültség kisebb áramot hajt át.
Tehát P=UxI, akkor a kisebb értékű U miatt a szorzat  eredménye is kisebb lesz, tehát ez miatt nem növekszik a fogyasztás, mint írták már előttem is.
Az igaz, hogy pl. egy fűtőberendezés ez miatt később érheti el a beállított hőmérséklet értéket, de a kisebb teljesítményt a hosszabb idővel szorozva ugyan akkora fogyasztásnak kell lennie (elméletileg).

dodi48

Nem jól írtam.Helyesen:ha 230 alá esik a feszkó pl.220-ra akkor tovább tart pl.egy bojlernek a vizet felmelegíteni mint ha 230 v lenne.

A vő vezeték ahol vagyunk annak a végén már csak207 voltot mért az eon villanyásza.Itt már a  mikró alig melegíti fel a tejet a gyereknek.
Ezért kérdeztem hogy a 227 volt az szabályos-e.Nehogy a nagy rezsi háborút az eon nyerje :P

faxelektro

Hogyha az ora utáni kismegszakitónál 227V-ot mért és te valahol a mikro dugaljnál
mértél 207-V-ot akkor szerintem a szerelés van elméretezve vagy valami érintkezés hiba nem eon hiba