Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok.

Indította Szelei, 2012. október 27., 11:07:33 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

kedves dattila!
Távol álljon tőlem, hogy téged savazzalak, én pusztán az sk magánvéleményem írtam meg az általad küldött nettó okádék -talán FK.A '83-as verzióban?!- mért főelosztóról. Viszont, most hogy már bőségesebb infó cunamival láttál el bennünket, így aszondom, hogy ad.1; ki javasolt neked egy 3 fázisú betáppal rendelkező kecóban 1 fázisú és még ráadásul 3.5kW-os klíma apparátot, amikor -ha jól látom a lépcsőházi mérőszekrényben lévő mérőd- a kecóba 16A jön be / fázis. Ez így tutira nem fogja elvinni a klímád, főként hogy azon a fázison a klímán túl még egész biztosan lesz 1,s más, pl. a villanytűzhelyed 1-ik fázisa, feltéve hogy villanytűzhelyed van, mert ezt nem említetted, legábbis én nem látok utalást rá?! Az tuti, hogy a mért fő Al vezetékeid min.10mm2-esek lehetnek, tehát amennyiben nincsenek meggyepálva, abban az esetben -nem tudom, milyen hosszúak a mérő és a mért főelosztó közt, de gondolom 6-8 méternél nem lehetnek hosszabbak?!- gond nélkül elviselnek akár 25A-es áramerősséget is, melyre feltétlen fel kell bővíttetned legább azt a fázist, melyen a klímád üzemelni fog, különben állandóan szaladgálhatsz ki a mérőhöz, visszanyomkodni az automatát, mely ettől igen hamar be fog szarni, oszt jónapot lesz... :'( Más: nem jön be egy '83-as építésű társasház mért főelosztóihoz zöld-sárga fő PE vezető?? Ezt kissé bizarrnak tartom. Ugyanis amennyiben de, akkor keresd meg és ahhoz köst az új mért főelosztód PE sínjét, melyet eszedbe ne jusson összekötni az N sínnel! A Fi-relé 1,3,5,7 kapcsaihoz érkeznek a mért fő vezetők, majd a 2,4,6,8 pontoktól mennek a 3 fázisú fésűssínnel összekötött kismegszakító sor lehetőség szerinti közepére, az N vezető pedig az N sín megfelelő, tehát 10mm2-es MKh vezetéket fogadni képes lyukjához. Egy jó tanács: ha nem szeretnél összecsapást előidézni az L1-L2, netán az L1-L3, vagy épp az L2-L3 fázisok közt, ez esetben a fésűssínre húzz filctollal minden 3. kismegszakítót követően egy függőleges vonalat, így könnyen fogod látni, hol is kell bekötnöd a Fi-relétől érkező L1,L2,L3 fekete MKh vezetékeit. Ez persze csak abban az esetben érvényes, amennyiben több soros lesz a mért főelosztó, ugyanis amennyiben csak 1, akkor ugye a fésűssín teremt összeköttetést a Fi-relé elmenő kapcsai, illetve a kismegszakítók betáp kapcsai közt. Ja és odafigyelni a Fi-relé elmenő N kapcsára, melyhez nem csatlakoztatható semmi, csak az N vezeték! Tudom, hogy ez kissé szájbarágósnak hat, de mert nincs egységes N elhelyezés -egyik Fi-relén a bal szélső, másikon a jobb, ahány,anyiféle!!-, ezért kell 100-szoros figyelemmel elhelyezni a Fi-relét, mely ugye a sor legszélére kerül és az N kapcsa a szekrény széléhez kerüljön!!  Sok sikért! ;) 

dattila

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. július 26., 17:31:51 DÉLUTÁN
kedves dattila!
Távol álljon tőlem, hogy téged savazzalak, én pusztán az sk magánvéleményem írtam meg az....

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat , ígérem : egytől-egyig megfogadom őket !
Szó sincs savazásról : ellenkezőleg !!! :)
A klíma mióta két hete felszereltettem szinte megállás nélkül ( próba ) üzemel arról a fázisról amelyiken a fagyasztós 200 literes hűtőm és az 1500 W-os grillezős mikróm is ketyeg.Eddig csak a fénykép készítésekor nyitottam ki a házelosztó szekrényét  , tehát nem csapta le egyszer sem se a kinti (lépcsőház házelosztó) se a benti ( lakás ) kismegszakítót ...
Most éppen akciós a www.id1.hu-n ez az ÁVK :R9R11440 , gondoltam ezt fogom felszerel(tet)ni , ha nem mondja valaki, hogy " na ezt ne mert ez silány !".



Marton

Idézetet írta: dattila Dátum 2015. július 25., 22:46:36 DÉLUTÁN
Egy 3,5 Kw-os inverteres klíma került telepítésre.Az XBS C16-os a kismegszakítója.Ezután már nem fértem el a régi lakáselosztóban.Úgy vélem a Bakony-ok elég ócskák ,tehát kicsit felújítok...
Szerintem pontosításra szorul ez a teljesítmény értelmezése. Gondolom ez a 3,5kW a hűtési teljesítmény, nem pedig a felvett villamos teljesítmény.
A villamos teljesítmény ezeknél kb. 1/3-a hűtésinek. Tehát ez esetben kb. 5A-t vesz fel a klíma.
Ezért tud egyidejűleg több minden működni a 16A-os kisautomatáról, mint ahogy soroltad is.

dattila

Idézetet írta: Marton Dátum 2015. július 26., 20:44:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dattila Dátum 2015. július 25., 22:46:36 DÉLUTÁN
Egy 3,5 Kw-os inverteres klíma került telepítésre.Az XBS C16-os a kismegszakítója.Ezután már nem fértem el a régi lakáselosztóban.Úgy vélem a Bakony-ok elég ócskák ,tehát kicsit felújítok...
Szerintem pontosításra szorul ez a teljesítmény értelmezése. Gondolom ez a 3,5kW a hűtési teljesítmény, nem pedig a felvett villamos teljesítmény....

Természetesen ! A gépkönyvben a maximális teljesítményfelvétel 2000W.