egy kis villanyszerelés

Indította Atisbe, 2017. január 05., 22:45:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

hát igen, no én -egyebek mellett- ezért sem dolgozom már otthon, mert az átlagmagyarja nem fél a villamosságtól, mert az nem robban, nem önti ki, mint áradás az ürgét. Általános nézet, hogy a villanyászati melóra eleve a legkisebb összeget tervezik be, s még abból is köbgyököt vonnak, majd osztják 2-vel,aztán felszisszennek! Nyilván nem várható el az átlag laikustól, hogy képben legyen 1 vs 3 fázis nyújtotta különbségek, kábelterhelhetőség, feszültségesés, hurokimpi, stb "hókuszpókuszok" tekintetében, de az már vérlázító, hogy számosan körberöhögik a villanyászt, amikor tisztelettel jelezni meri, hogy az objektum nettó időzített bomba villanyászatilag, még akkor is, ha "ég" a villany, meg jön a nafta a konnektorokból, stb.

Atisbe

László 75 mégegyszer köszönöm válaszod,ezt probáltam megértetni a tulajjal,de nekem sajna nem hitt.Csak az ismerősének aki elmondta nyugodtan mehetne a 40 Aes ről is mert elbirja,s eddig sem volt semmi baj...na de egyszer lesz ami még eddig nem volt ...

nyaki

Bár a mai szabványi előírások szerint nem lehet az 1,5mm2-es "tyúkbelet" 16A-rel biztosítani, de ha a hurokmérés igazolni tudja, hogy a 16A-es biztosító is ellátja a feladatát, akkor miért ne. Mindenesetre a 13A nyilván szabványosabb és kétséget kizáróan jobban megvédhető, akár mérések nélkül is.