Villanyszerelés,újravezetékezés

Indította Thomas82, 2015. március 27., 18:03:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A jó villamos kötések elkészítése  valóban szakértelmet igényel a technológiai előírások betartása mellett. A villanyszerelés történetében ezen technológiák folyamatosan változtak és változnak. Itt a sodrott, csavaros, forrasztott és rugós technológiák egész sora jelent már meg. A szakemberek véleménye is olykor eltérő lehet ennek megítélésében is. A gyakorlatban a kötések elkészítésére fordított idő szükségletnek is nagy szerepe van az anyagi ráfordítások mellett. Nagy szerepe van ki , hogy melyik gyártó mekkora reklám hadjáratot tud indítani. Így feltehetően nagy mértékű szakmai befolyásolást lehet elérni. Ezzel párhuzamosan ugyan ilyen nagy szerepet játszik a kereskedelem, hogy melyik termékeket forgalmazzák. Csak azt a terméket tudjuk használni, amelyik beszerezhető. Műszaki tekintetben az átfolyó áramnak is meghatározó szerepe van. Jelentősebb a kisebb áram terhelésű kötések száma gyakorlatban. Míg azok a kötések amelyeknek nagyobb áramot kell átvezetniük, ott a meghibásodások is gyakoribbak. Természetesen a vezetékek keresztmetszete és anyagának is jelentős szerepe van. A hiba elhárítások során feltárulnak a kötések hibái, amely tapasztalatokat érdemes a gyakorlatban felhasználni okulás céljából is. Érdemes megnézni, megvizsgálni ezeket a kötéseket, hogy mekkora felületen érintkeznek egymással. Továbbá milyen minőségű anyagból készültek, vagy csavaros kötésnél a csavar alatt van-e lemez,stb. Tehát ezt az elemzést lehetne folytatni tovább még. Itt a fórumon is sok értekezést folyt már a kötésekkel kapcsolatosan. Így tehát minden szakembernek a villanyszerelés során meg van a lehetősége, hogy milyen kötéseket készítsen és melyik kötőelemet alkalmazza. A saját jól felfogott érdeke, hogy ne legyen utólag garanciális kötelezettsége még ha 5 évet is vállal rá. Ezeket a kötéseket minden esetben a vonatkozó szabványok előírásainak megfelelően kell elkészíteni, mert különben a felülvizsgálók hibaként sorolják fel.

petike199600

Sziasztok!
A héten lesz egy olyan feladatom, hogy egy konyhának új tápvezetéket kell kialakítanom. Panellakásról van szó, minden fal kőkemény vasbetonból van szóval vésés teljesen kizárva. Nagyon különleges számomra az ottani fal, mert még ilyet nem láttam (légyszi ne nézzetek hülyének) hogy a falon nincs semmi, se vakolat, se glettelés csak simán le volt festve vagy tapéta ment rá. A kérdés az lenne hogy ti mit ajánlatok hogy csináljam a vezetékezést? Csatornázzak vagy rakjak MM.fal vezetéket? Ha az MM-falat rakom akkor azt hogy lehet rögzíteni mivel a gipsznek nem nagyon van itt hely. Milyen ragasztót ajánlotok hozzá?

tothgyula

Üdv. Petike!
Ezekben a panelblokkokban elhelyezik a védőcsöveket, és a dobozhelyekre lámpákat egyéb szerelvényeket tesznek TAKARÁSKÉPPEN. Első lépésként szereld le a mennyezetlámpát v. fénycsövet és bizonyára megtalálsz egy dobozt.Most jön a befűzőszalag és ahol koppan a vége ott lesz a következő doboz. Fesz. alatt ne dolgozz és csak műanyag befűzővel. De ezt már úgyis tudod.
Ha így nem megy, akkor csatornázni kell!
Jó munkát és használj 6-os Fischer tiplit.
Üdv.TothGyula felülvizsgáló.

Simon Endre

Minden bizonnyal van eredeti csövezés vagy horony, csak meg kell találni. Ha nagypanel akkor a szerelvényeknél látszik a csövezés és annak iránya írány is. Kispanelnél trapézalaku horony van és Mfalra vezeték van beleragasztva és glettelve, de vakolat valóban nincs csak festés vagy tapéta. az eredeti hornyokban elfér az MBCu sőt kis domborulattal a 11-es vékonyfalú cső is. Ezeket max. ki kel egészíteni ott sajna vésni vagy csatornázni kell. A mért főelosztóíg van horony  csak a vizesbokk melett elérhetetlen, de a kábel ott is befűzhető, vagy a vizesbokk feletti 5 cm-es "légtérben" átvezethető. A kispanel egyik változatában minden közmű a padlóban van a villany is erről nincsenek ismereteim, de bárkitől szívessen fogadok információt.

petike199600

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ! :)
Még egy kérdésemre viszont nem kaptam választ. Az MM-fal vezetéket azt gipszelés helyett milyen módon szokták még rögzíteni?

tothgyula

Üdv. Petike!
Profi gyártmányú,Model:9900 pisztoly.100-240V/25-40W. Max 170C fok.Ebbe kell behelyezni a 11mmátm.ragasztórudat.Ez olyan mint egy gyertya. Az FBS ragasztó tulajdonságait nem ismerem, lehet hogy oldja az MM vezeték szigetelését!
Üdv.TothGyula felülvizsgáló.

petike199600

Köszönöm szépen a választ! Előbb utóbb ki fogom próbálni!
Mégegyszer köszönöm szépen!

nyaki

Üdv!
Fogsz egy ecsetet és egy vödör Palmatex-et, majd az MMCu vezetéketés a portalanított nyomvonal helyét bőven beragasztózod vele, majd látszólagos száradás után a vezetéket a nyomvonal helyére rányomod jó erősen.
Tutira tartós lesz.

Mityu

Sziasztok!

Az MM fal vezetéket szabad stukkó ragasztóval(oldószermentes) rögzíteni? (A gyakorlatban nagyon jól alkalmazható lenne, nagyon gyorsan eléri a rögzítési szilárdságot, de még egy jó ideig igazítható)

Válaszaitok előre is köszönöm!

#MMCU #stukkó

nyaki

Üdv!
Ragasztás esetén az a lényeg, hogy a ragasztó a szigetelés anyagát ne károsítsa, valamint a felületek között tartós és erős kötést biztosítson. Ha ebbe belefér az említett ragasztó, akkor semmi akadálya az alkalmazásának. Bár hozzá kell tegyem, a vezetékezésnél pont az lenne a lényeg, hogy a létrejövő kötés minél gyorsabb legyen annak érdekében, hogy a munka haladjon. ...ezért is jobbak a kontaktragasztók.