SBI, ISFT, INFC/D, INS, ISW mi a különbség közöttük?

Indította hunterrop, 2016. október 25., 22:03:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hunterrop

Sziasztok,
Leírom amit én tudok, kérlek javítsatok ki, vagy egészítsétek ki ezeket.

SBI: olvadóbiztosító, "csak" túlterhelés/rövidzár védelem.
ISFT: olvadóbiztosító + az áramkört megszakíthatjuk vele terhelés alatt is.
INFC/D: olvadóbiztosító + az áramkört megszakíthatjuk vele terhelés alatt is. (Itt gondolom valamit rosszul tudok, és nem ugyanaz a kettő funkciója?)
INS: áramkört megszakíthatjuk terhelés alatt.
ISW: áramkört megszakíthatjuk terhelés alatt.
Leválasztó kapcsoló: Csak terheletlen fogyasztót lehet vele lekapcsolni. Van olyan ami a fogyasztónál van, de van elosztóba rakható is igaz?
Az elosztóba szerelhetőnek mi típusa?

Kérlek segítsetek, mennyire tudom jól ezeket, ha valamelyik rossz szóljatok.

Köszi!

Sztrogoff

Az INF az karral kapcsolható, a kapcsolás sebessége nem függ a kezelő hangulati állapotától. Amellett ha a kar a szekrény előlapján van, akármelyik kapcsolt állapotában sem lehet belenyúlni könnyen.
Az ISF az a fedéllel nyitható variáció, ott lehet szívni, ha a dolgokkal tisztában nem levő lassan tolja be vagy húzza ki a fedelet. És nyitottan ugye bele lehetne önteni apró csapágygolyókat, ami szintén érdekes megfigyelésekre adhatna alkalmat. :)
Mindkettő alkalmas leválasztásra is.

hunterrop

Köszönöm!   :)

A többiről esetleg tudsz még mondani valamit? Vagy azokat nagyjából jól tudom?

Üzenet összefûzve: 2016. október 30., 09:24:59 DÉLELŐTT

Illetve láttam már olyat, hogy a betáp.-nál egy ISF biztosító és egy INS kapcsoló volt. Akkor ennek mi értelme van?

retosz

Tudom hogy évekkel ezelőtti történet, de hátha valaki visszaolvassa és érdekli. (Esetleg tanul, mint én)

SBI- (single burning element) olvadó biztosító
ISFT- biztosítós szakaszoló kapcsoló v. más néven szakaszoló-kapcsoló biztosító (kézi reteszelés)
INF B/C/D - biztosítós terhelés kapcsoló (bütykös kapcsoló)
INV- terhelés kapcsoló látható érintkezővel
INS- terhelés kapcsoló bekapcsolt állapot jelzővel (nem látszik az érintkező)

Ezek egyébként Schneider Electric termékek, szóval más gyártó más rövidítésekkel él.