Kapunyitás távjelzés

Indította faxelektro, 2013. augusztus 23., 21:08:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét  Nem ehez a témához tartozik de meg kérdezem.
               Szeretnék egy olyant szerelni a kapura , hogy amikor kinyitja valaki az udvarban (35 m távolság) lévö műhelyben jelezze hogy bejött valaki .
Nálunk a kapu nincs zárva.
vezeték nélkűl szeretném megoldani

                                           köszönöm a segitséget !!

nyaki

Hali!
Ez a projekt érdekelne, csak úgy elméletileg, hogy hogyan oldanád meg(?). ;)

faxelektro

jó estét
   Ugy gondoltam hogy egy vezetéknélkűli kapucsengö nyomogobját ugy szerelném fel akapura hogy mikor kinyitják akkor nyomjá meg a gombot.

Persze vannak hátrányai  pl. hogyha csak alig nyitják ki stb stb

nova

Ha nem a témához tartozik, akkor legyetek szívesek új témát nyitni az új témának az áttekinthetőség véget. ;)

Ha a nyitásérzékelőt a kapu megfelelő oldalára helyezed, akkor a kapu kis mértékű kinyitása esetén is zárja az áramkört.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Üdv!

És mi van ha kiforrasztom a mikrokapcsolót,és kötök hozzá egy görgős végálláskapcsolót? ;)

nyaki

Érdekes megoldás, de múkoggy.
Hiába no, az emberi találékonyság szinte határtalan. ;D

nova

Igazából nagyon sokféle módon meg lehet közelíteni a dolgot, leginkább a találékonyság és a pénzügyi keretek szabnak határt.  ;)
A kapu után fénysorompót is el lehetne helyezni megfelelő magasságba, hogy a kisállatokra ne jelezzen be, de ez már egy költségesebb megoldás lenne.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

faxelektro


          Jó estét.
                       Ki forrasztottam a mikrokapcsolot és kötöttem rá egy végállás-
                   kapcsolot. Nem minden nyitásra működik a csengö sajnos.
               Lehet hogy gyenge minöség  DOORBELL SPS S 118  kinai persze.
           Kössz ha segitetek vagy esetleg valami jó minöségi megoldás.

nyaki


faxelektro

Szereltem egy kapura végállás kapcsolóval egy kapucsengő ami jelzi ha valaki belép az udvarban.
A gond,hogy a lakásban egy mozgáskorlátozott beteg nő lakik és az udvarban van egy üzlet és mikor be jön valaki sokszor nyitva marad a kapu és a csengő folyamatosan csenget míg valakibe nem csukja a kaput.Tudna valaki segíteni valamilyen ötlettel vagy olyan csengőt ami egy impulzusra csak kettő-háromszor csenget.                                                 
                                      Köszönöm