EPLAN program használata

Indította Tamás, 2013. július 03., 16:22:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czapi

Üdv!

Az edz fájl egy tömörített fájl. nevezd át zip-re és akkor hozzáférsz az adatokhoz.

Siemens Industry – Image Database

makrodom

Köszönöm a választ!

Átneveztem a .edz fájlkiterjesztést .zip típussá, ekkor úgy jelent meg, mint egy akármilyen másik zip fájl. Mikor ezt kicsomagoltam megjelent egy: "manifest.xml" fájl és egy "items" mappa. Amennyiben rámegyek a segédprogramok-> Cikk -> Kezelés -> Extrák -> Importálás menüre és kiválasztom Fájltípusnak a BMEcat vagy az XML típust, akkor ki bírom választani a "manifest.xml" fájlt. OK. Végigcsinálja a folyamatot, mikor bezárom az ablakot rákérdez, hogy szinkronizálja-e a dolgokat, rámegyek, hogy Igen. Meg is csinálja, de nem tudom hol keressem az új elemet?! :) A készülékeknél nem találom... a Cikkszámoknál sem... hol keressem az új elemet?

Ellátogattam az adott oldalra... ezt már én is megtaláltam korábban, csak nem gondoltam, hogy ez az amit keresek... mivel mindenféle képformátum van fent... szóval a lényeg, hogy nem találok köztük .edz kiterjesztésű fájlt... vagy nem is fontos edz típust letölteni, de akkor meg hogyan tudom kezelni? Hogyan szokás egy letöltési folyamatot végigcsinálni?

Üdv!

Üzenet összefûzve: 2016. január 28., 10:39:14 DÉLELŐTT

Lenne még egy kérdésem.
Hogyan tudom a címlap adatait módosítani?
Mikor új projectet létrehozok, akkor minden adatot megadok és a program legenerálja a címlapot, de utólagosan ezt hogyan lehetséges módosítani? Lehetséges egyáltalán?

Üdv!

czapi

Idézetet írta: makrodom Dátum 2016. január 28., 10:37:32 DÉLELŐTT
Köszönöm a választ!

Átneveztem a .edz fájlkiterjesztést .zip típussá, ekkor úgy jelent meg, mint egy akármilyen másik zip fájl. Mikor ezt kicsomagoltam megjelent egy: "manifest.xml" fájl és egy "items" mappa. Amennyiben rámegyek a segédprogramok-> Cikk -> Kezelés -> Extrák -> Importálás menüre és kiválasztom Fájltípusnak a BMEcat vagy az XML típust, akkor ki bírom választani a "manifest.xml" fájlt. OK. Végigcsinálja a folyamatot, mikor bezárom az ablakot rákérdez, hogy szinkronizálja-e a dolgokat, rámegyek, hogy Igen. Meg is csinálja, de nem tudom hol keressem az új elemet?! :) A készülékeknél nem találom... a Cikkszámoknál sem... hol keressem az új elemet?
Nem manifest.xml fájlt kell betölteni hanem az items->partxml könyvtárban található fájlokat
majd a items->macro könyvtárvan található ema fájloka kell az eplan macro könyvtárába bemásolni, célszerűen a könyvtár struktúrával együtt.

Idézetet írta: makrodom Dátum 2016. január 28., 10:37:32 DÉLELŐTT
Ellátogattam az adott oldalra... ezt már én is megtaláltam korábban, csak nem gondoltam, hogy ez az amit keresek... mivel mindenféle képformátum van fent... szóval a lényeg, hogy nem találok köztük .edz kiterjesztésű fájlt... vagy nem is fontos edz típust letölteni, de akkor meg hogyan tudom kezelni? Hogyan szokás egy letöltési folyamatot végigcsinálni?
CAX data tipust kiválasztod és nem edz-t kell keresni, hanem cikkszámot, nevet, majd a találatoknál a kis képre kattintani és letölteni az edz fájlt

Idézetet írta: makrodom Dátum 2016. január 28., 10:37:32 DÉLELŐTT
Üdv!

Üzenet összefûzve: 2016. Január 28., 10:39:14 am

Lenne még egy kérdésem.
Hogyan tudom a címlap adatait módosítani?
Mikor új projectet létrehozok, akkor minden adatot megadok és a program legenerálja a címlapot, de utólagosan ezt hogyan lehetséges módosítani? Lehetséges egyáltalán?

Üdv!
Betöltött projektnél Projekt menü -> Tulajdonságok

makrodom

Köszi szépen! Látom már! :) Eddig azért nem láttam, mert épp a keresett elemeknél nem volt direkt EPLAN-os elem (edz), ezért azt hittem rossz helyen keresgélek...  Az instrukciók alapján sikerült betöltenem a CPU-t, csak nem pont úgy néz ki, mint ahogy én elképzeltem ezért inkább megrajzoltam és készítettem belőle egy makro-t amennyiben máskor is fel kell még használnom.
De azért nagyon szépen köszönöm! Viszont nem világos hogyan volt meg ez az elem, mikor ott fent az oldalon ennek a CPU családnak nincs fent EPLAN eleme, legalábbis én nem találtam... Na mind1 a lényeg az, hogy megvan! :)

A Tulajdonság dolog is megvan, de nem nagyon bírom módosítani...
Viszont akkor lenne még két kérdésem:
-Hogyan tudom lent az Ürlap adatait módosítani? Pl. a készítő nevét...Kiegészítette, Pótolta... F26_001.f26 űrlapot használok. A Logo-t már módosítottam, viszont ott nem lehet a többi elemet módosítani, azt valahonnan a program hozzá rendeli, de honnan?
-Amilyen elemet sehol sem találok, hogy feltöltsem az alkatrész listába, és aztán hozzárendeljem a típusát az elemhez, amivel aztán a program tudja generálni az alkatrészlistát... azt hogyan tudok saját kezüleg készíteni?
pl. van itt egy HMI-m egy KTP1000 Basic DP penalom amit be kellene illeszteni, meg is rajzoltam, de a Cikkeknél be kellene állítani az alkatrészt, csak ugye ennek még nincs az adatbázisban helye... :)

Üdv!

gergo58

Sziasztok,

Nekem egy olyan kérdésem lenne az Eplan p8 (2.2) kapcsolatban, hogy amikor elkészült a rajz, akkor hogyan hozok létre szekrényrajzot? Létrehozom a megfelelő tervlapot, de nem tudok beszúrni alkatrészeket (sorkapcsok, motorvédők..). Nem igazán tudom mit kéne vagy hogy, légyszi segítsetek. Köszi!!