hálózati vezetékből szivárogó olaj

Indította pumatrix, 2015. augusztus 03., 16:45:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

pumatrix

Sziasztok! Szeretném kérdezni tőletek hogy mi lehet annak az oka hogy a hálózati vezetékből szivárog valami olaj állagú folyadék. Nem rég lett újra vezetékelve  a kertes házunk és még nincs bekötve az összes kapcsoló,dugaj,és ahol kilóg a kábel ott szivárog meg a dugaj körül foltos meg a biztosítékszekrény körül is foltos. válaszokat előre is köszönöm !

szmihaly

Szia!

Csak óvatosan az ilyen információval, hogy neked már az áramon kivül az olaj is a konnektorból jön! :) :)

Ha pedig átfűzés közben nem fúrták meg a "mester emberek" az olajvezetéket, csak jól megkenték, hogy had csússzon a csőben a vezeték. Ha tényleg olaj, akkor avval nemnagyon tudsz mit kezdeni, mert mire az kicsöpög belőle, az hosszú idő. Melette a vakolatott, ahol elszineződött, azt lekell verni, ujra vakolni, mert átfog ütni mindig a festéken, ha meg szappan volt,azt még töbszöri vizes mosással ellehet tüntetni. Minden esetre addig a "mestereket" ne nagyon fizesd ki, míg megnem beszélted velek a helyreállítási költség mikéntjét!

Villanyreszelő

Üdv!

Nem használtak a szerelők síkosító folyadékot a vezeték behúzásához?
Elképzelheő hogy ez csorog  a csövekből.
Ha víz tartalmú a folyadék áramütésveszély is fennálhat ha szívárog az áram a föld felé az plusz fogyasztást is okoz.
Fázis és nullavezetőknél szigetelés elllenállásmérést kell csinálni a föld felé legalább 1000 voltal.
Szárítást,újrabontást kell csinálni.
Ha olajról van szó az jól szigetel.
Szólni kell a vezetkéket fektető szakembereknek oldják meg a problémát.


pumatrix

Köszönöm a válaszokat ! nem hinném hogy a síkosító lenne a hunyó mert több eres vezetékek van beépítve és a vezeték belsejéből jön gondolom én. mert csak ott szivárog ahol meg van vágva és nem olajos a vezeték csak ahol el van vágva tehát a tömör réz szigetelése  között lenne valami. kérdeztem a mestereket nem tudják mi az de még nem látták csak telefonon szóltam nekik. lehet a vezeték gyártónál keressem a hunyót? 

JUVILL


Óvatosan ezzel az "olajos témával"!
Az rendben, hogy az olaj jól szigetel, de a vezeték, vagy a kábel feltételezhetően nem olajálló!

Villanyreszelő

Szigetelési ellenállás mérővel ezt is meg lehetállapítani.
Mintát kell venni a folyadékból.
250,-500 V-on a folyadékba lógatva megállíptható hogy szigetel-e,vagy víztartalmú ami vezet.
Az olaj szigetelése 10mm/kV.

980POWER

Telefonkábeleknél a földkábelben van valami ilyesmi anyag. Nem volt hozzá szerencsém.

pumatrix

Ezt a cikket találtam. vélemény?? elképzelhető hogy erről lenne szó?

Papír és a szigetelő masszák

Ezek az anyagok már a múlt technológiájának tekinthetőek, bár 2000 előtt papír szigetelésű kábelt még gyártottak Bulgáriban, illetve gyártás és felhasználás még történt Ukrajnában és az Orosz területeken 2005 körül. A szakemberek elmondása szerint a papír az egyik legjobb szigetelőanyagok egyike. Annak oka, hogy még is 'kihalt' a gyártásuk és felhasználásuk főként az, hogy a gyártásuk nem oldható meg gazdaságosan, a kábelvégek szerelése bonyolultabb, mint a korszerűbbeké. Az újabb technológiák segítségével olcsóbban lehet gyártani, illetve szerelni.
A kábelek szigetelésére alkalmas papírokat gyantától, lignintol, fel nem tárt farostanyagoktól gyakorlatilag mentes, megfelelően őrölt, hosszú szálú, töltőanyagmentes cellulózrostokból enyvezés nélkül állították elő. A kábelpapír alapanyaga tehát a tiszta fehérítetlen nátroncellulóz volt. Természetesen a felhasználás körülményinek megfelelően többféle minőségű kábelpapír készült.
Az adalék nélküli kábelszigetelő olajat önmagában, vagy viszkozitás növelő adalékkal keverve, mint szigetelő masszát alkalmazták az erősáramú kábelek papírszigetelésnek telítésére.
Az erősáramú kábelszigetelő papírok szigetelőolajjal, vagy masszával impregnálva képezték a kábelek tényleges szigetelőrétegét, melyet többnyire még további anyagokkal kellett bevonni hogy a sérülékeny papír szigetelést védjék. Ilyen kábel volt a SZAPKO 0,6/1 kV mely egy alumínium érrel, papír szigeteléssel és ólom köpennyel készült kábel volt 2.ábra.
papírszigetelésű kábel

Villanyreszelő

Én Magyarország legnagyobb kábelkereskedelménél dolgoztam,de még olaj tartalmú kábelt nem láttam.
Olajálló,ölflex stb-t  igen,de méregáron.
Nem hiszem hogy egy szakmber betesz  egyszerű dugaljáramkörökhöz a falba speciális kábeleket. Azokhoz nagyon drágák,főleg nem aluminiumot amit említettél. 10mm2 alatt nem is lehet már vele szerelni.
Sokkal valószínűbb ha olajról van szó,hogy beleesett a gázolajba,vagy Juliska néni étolaja ráborult,vagy kicsorgott valami tarfó-kompresszorolaj.
A hibát fel kell tárni. Mi azaz anyag,szigetel-e,nem jelent-e veszélyt a vezeték szigetelésére.
Áramvédő kapcsoló is szépen mutatja a föld felé  szivárgó áramot.
De ameddig nincs pont téve a végére veszélyes feszültség alá helyezni ezt a kört.

pumatrix

köszönöm a véleményt! úgy néz ki hogy mélyebb vizsgálatot fogok kérni mert ritka esettel van dolgom.
a vezetékből folyik a folyadék az biztos mert csak ott foltos ahol meg van vágva. a biztosíték szekrény alatt kb a szekrény szélességével egy vonalba lefelé 20cm folt van. meg egyes dugaj körül meg a kilógó kábelekből is csepeg valami.