Kerti lámpa kötése

Indította Peterw, 2012. március 20., 13:19:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Peterw

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni egy kerti világítással kapcsolatos kérdésben.
Hogyan tudok földben lévõ 230 Voltos vezetéket toldani, elosztani? Milyen IP védettségû kötõdoboz kell ehhez ?
Válaszokat, tanácsokat elõre is köszönöm!
Üdv: Péter

czapi

3M DBR és DBY zsírszigetelésû, elásható kábeltoldó

Hensel KF 9025 halogénmentes és idõjárásálló kábelösszekötõ doboz IP66

nova

Ez egy már meglévõ hálózat, vagy most lesz lefektetve. Szerintem ha lehetõséged van rá esetleg több lámpatest lesz felszerelve, akkor érdemes a föld felett kötni. A megfelelõ mechanikai védelemrõl is érdemes gondoskodni. A kötõdoboznál a megfelelõen záró tömbszelence alkalmazása is fontos.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Peterw

Sajnos ez már egy lefektetett hálózat. A lámpák helyén 2 db 40 cm hosszú vezeték lóg ki a földbõl: az egyik jön, a másik megy a következõ lámpához.
Jobb lenne, ha mindegyikhez külön vezeték menne, de ezek az adottságok.

Novill

Én egyenként lekötöm az ereket megbízhatóan. Zsugor csõvel erenként, a külsõ részre együtt kellõ hosszban gyantás zugsorcsõvel rá melegítem. Vagyis dupla vagy háromszoros zsugor csöves megoldás nekem a kútban is bevált. De nagyon jó megoldás a czapi által említett megoldás és  megbízható. De semmi esetre sem alkalmazható a kötõ doboz szilóval való kinyomása, mert ilyen megoldás után már több javítással találkoztam.

JUVILL


Földalatti kötéshez több gyártónak is van erre a célra kifejlesztett kötése.
Olcsóbb kategóriában javaslom a Tracon gyártmányt, drágább kategóriában a Raychemet.