Tanuló Villanyszerelő

Indította mda871, 2017. november 21., 04:20:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mda871

Kb 3 hónap múlva végzek okj villanyszerelő tanfolyamon nincs valakinek villanyszereléssel kapcsolatos könyve valami olyan amiből sokat lehetne tanulni?Amiből el lehetne indulni kicsit megtanulni ezt a szakmát?

Fecó

Kedves mda871!

Most egy kicsit "másmilyen" segítséget szeretnék adni, mint amilyet várnál. Először is örülünk neki ha vannak még páran az országba, akik villanyszerelőnek tanulnak, és ebben akarnak dolgozni. Ez szép, és hidd el nem akarjuk magunknak megtartani a tudást, szerintem itt sok segítőkész ember van. Másik öröm, hogy érdeklődsz, és tanulni akarsz. Ez is rendben van. De tisztázzunk valamit. Pár nap alatt egy "kazal" új topikot nyitottál, csak a FI-relé PEN vezetőről vagy 3-at, Egymás után. Értem én, hogy minden kérdés belefér, de szerinted érdemes lenni először elolvasgatni és végiglapozni a fórum oldalain, vagy aki idetéved, az azonnal tegye fel a kérdést, és ne törődjön vele, ha már azt 1 éve 8 oldalon kivesézték. A PEN vezetőkről, FI-relékről íme néhány hasznos rész, nem kell kutakodj, segítek:

PEN vezetõ - Villanyszerelő Szakmai Fórum
PEN vezető szétválasztása - Villanyszerelő Szakmai Fórum
TN rendszer, hurokellenállás értékei áram-védőkapcsoló alkalmazásával - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Rejtett nullázás - Villanyszerelő Szakmai Fórum
5 vagy 4 vezetékkel...? - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Áramvédõ kapcsolókkal kapcsolatos tapasztalatok - Villanyszerelő Szakmai Fórum

A biztonsági elválasztásról:

Transzformátor, mint biztonsági eszköz? - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Védőelválasztás - Villanyszerelő Szakmai Fórum
SELV, EPH, Villamos elválasztás - Villanyszerelő Szakmai Fórum

És az oktatásról is van egy külön rész, amiben a tanulók szintén nem elolvassák egymás írásait, hanem az idelátogató 35.-ik ember is felteszi ugyanazt a kérdést, mert nem ér rá olvasni, vagy neki azonnal kell a válasz, vagy nem tudom:

Villanyszerelõ felnõttképzés - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Segítséget kérnék mint nagyon kezdõ villanyszerelõ. - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek! - Villanyszerelő Szakmai Fórum

Nem vagyok moderátor, és teljesen igaz, hogy mindenki azt csinál, amit akar. De nekem az az érzésem van ilyenkor, hogy egymás után több eltérő témakörben, össze-vissza nyitogat valaki új beszélgetéseket, hogy nem olvasta el a fórum oldalait. Aki elolvassa, az a PEN vezetős témakörnél, ha nem elég az eddig leírt 6 oldal, felteheti ott, a témába vágóan a kérdéseit. A biztonsági transzformátoroknál pedig azt, ami oda tartozik. És van oktatással, könyvekkel, szakmai folyóiratokkal, vizsgával foglalkozó rész is, ami oda tartozik, célszerű egy helyen gyűjteni. A kérdés-felelet rész maradhatna olyan, ami sehova sem tartozik témakör. Ha a beszélgetések témakörönként össze vannak szedve, pont a hozzád hasonlóknak lesz hasznos, hiszen ha pl. a PEN vezetőkről akarnak információt, akkor nem kell végigolvasni 6 külön témakörben a 31 ember által indított beszélgetést, hanem csak 2-3 témakör van, viszont csak ezzel foglalkozik. A fórumon több szakember van, aki a több évtizedes éves szakmai tudását, szabványismeretét, méréstechnikai rutinját és készülékismereteit osztotta meg, mindezt úgy, hogy a szabadidejét szánta erre, hogy másnak segítsen. Én jómagam ezt úgy próbálom tiszteletben tartani, hogy felmerülő probléma esetén előbb lapozgatom az oldalakat, olvasok, és ha nem találom a választ, akkor megkeresve a megfelelő topikot, írom a kérdést. Ha csak egy kupacra "hányod" a kérdéseidet, nekem azt jelzi, nem érdekelt annyira a dolog, hogy jobban utánanézz... 

mda871

Hidd el utána néztem csak azt hittem egyszerűbben is el tudja mondani valaki mert amiket elolvastam nagyon szakmai nyelven van.

mda871

Egyszerűbben,mert ha nekem leírod hogy pl a pen vezető ilyen meg ilyen földeléssel egyesített nulla vezető ebből semmit nem értettem amíg nem láttam a rajzot hogy a sárgazöld egybe van a kékkel.érted?

Fecó

A kályhától kell elindulj. Abban az esetben ha neked a PE vezető, N vezető PEN vezető, védőföldelés, egyesítés, összekötés, szétválasztás nagyon szakmai szavaknak tűnnek, akkor egyenlőre ne is mélyedjünk el a témában. Javaslom, első körben tanulmányozd át az alapvető érintésvédelmi módokat, főként a TN rendszert, és az elvét. Utána már nem lesznek idegenek a"szakszavak", de ha nincs meg fejben hogy mi az a TN rendszer, nem fogod érteni a többit.

mda871

Amúgy meg akinek nem tetszik hogy témákat nyitok annak nem kell ide írni mert az meg nem a kérdésemre vonatkozik meg nem is érdekel,lehet írni adminnak az írhat nekem ha nem tetszik valami.De annyi új témát nyitok amennyit akarok.

Üzenet összefûzve: 2017. november 21., 17:29:57 DÉLUTÁN

A kályha alatt mit értessz?Onnan kell elindulnom.

Fecó

Elnézést az arcátlanságomért, de hiszen mit is képzeltem. Kérlek nyiss még, azt hiszem elragadtattam magam hogy szóltam. Elnézésed kérem, hiszen valóban csak az a fontos hogy a te igényeidnek megfeleljen a dolog. A kályhától való elindulás nem szakszó, hanem egy amolyan "mondás". De talán valaki megírja...

mda871


Sztrogoff

Fecó nem a nemtetszését fejezte ki, hanem bemutatta, hogyan szokás viselkedni egy netes fórumon. Még ráadásul rendkívül kedvesen és kulturáltan.

mda871