Benzinkút

Indította szabi75, 2016. március 14., 15:44:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szabi75

Hello,
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy üzemanyagtöltő- állomás, ami egy kis kút, magántulajdonban van. Van egy olyan helyisége, ami 1x0,7 m-es, bepolcozott helyiség, motorolajok tárolására használják. Az eredeti (régi) szereléskor egy RB lámpa lett felszerelve, E-27 foglalattal. A helyiség másik felén a kiszolgáló tér van, ahol az elosztószekrény is helyet kapott. Innen utólag belógattak az olajtároló helyiségbe MT 3x1.5 kábelen egy lengődugaljat, amiről egy FINI típusú kompresszor üzemel. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez így megfelelő-e.
Köszönöm előre is a hozzászólásokat.

Simon Endre

Szerintem a kenőanyagok C-D osztályba tartoznak úgy mint egy ÁBC áruház étolaja vagy kozmetikai termékei.Ha úgy vesszük a kis kompresszor üzemmelegen veszélyesebb a benne lévő kenőolaj miatt. Az Ex-es lámpatest nem indokolt, sőt még megtévesztő is lehet. Némelyik festékbolt az ott tárolt oldószerek  jellege és mennyisége miatt nagyságrendel veszélyesebb, te láttál már RB lámpatestet festékboltban ? Itt valaki nagyon okos volt. A kompresszornak persze az "ideiglenes " csatlakozó nem OK és egyébként is jobb lenne szabadtérből szellőztetett vagy ott kialakított működtetési hely.

tothgyula

Üdvözletem.
Tűzveszélyességi osztályba sorolás és a zónahatárok dokumentációja mindenképpen kell.Bizonyára rendelkezik vele a Tulaj. Másképpen nem kaphat működési engedélyt.Ez alapján el tudod dönteni, hogy mit,hova, milyen védettséggel kell létesíteni.Maga az üzemanyagtöltő állomás (akármilyen kicsi) "C" tűzveszélyességi osztályba tartozik.
Új létesítésnél már kockázati osztályokat ( NAK,AK,KK,MK) kell megállapítani.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.