FÉNYCSÕ, VAGY LED FÉNYCSÕ

Indította bélabácsi, 2012. január 01., 16:49:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bélabácsi

Most még mindig nem tudom, hogy a T-5 csõ 60-70cm hosszban erõsebb fényerõre képesebb mint a T-8 as?

Gyurmaúr(fi-relé)

Nohát, ezek a tojók, hogy ezekkel mennyi gáz van; mélyalmos tartás, meg kifutó, pihenõ, napozó... Lassan már egy komplett wellness részleg is fog nekik kelleni. Lassan odajutunk, hogy a háziállatoknak jobb "munkakörülményeket" teremtünk, mint magunknak, igaz?! Én pl. olyan mûhelyben szerelek,ahol  30 éves   6X20W-os Emikák világítanak, koszos, elsárgult búrával és a 6X20W csak de jure áll fenn, mert de facto már jópár csõ már kiégett, ill egyéb okból nem világít. bár, én akkor is T5-ös armatúrákat tettem volna fel, legfeljebb csak 14, vagy 21w-os csövekkel és akkor mindjuk nem 6-8, hanem 14-16 lámpa lett volna.
Kedves bélabácsi, a T5 minden méretben fényévekkel jobb, mint a T8, s hogy miért? Mert kisebb a felülete,s mert minél vékonyabb egy fénycsõ,annál jobb a fényhasznosítása, jobb a színvisszaadása. Továbbá, a kisebb fcsõ miatt az aramtúrák tervezõi jobb ívû tükröket képesek tervezni, mint a T5-ös esetében. Hiába, a fejlõdés...

Ermi

IdézNohát, ezek a tojók, hogy ezekkel mennyi gáz van

A tojók az új elõírás szerinti ketreces tartásban vannak, kisebb fény kell nekik mint
broiler csirkének.

Idézamikbõl honi gyártók (Simovill, Emika)széles választékot kínál

Broiler csirke istállók az általad említett armatúrákkal vannak szerelve (11db ól 5000db csirke/ól)

Idéz"bepattintós",tehát az FD, ill az FD-D (Tungsram, Osram) kompaktokkal

A 12-ik felújított. istálló bepattintós kompaktokkal.

JUVILL


A 70 cm-es hosszat figyelembe véve, különbözõ gyártmányokban, teljesítményekben vannak T5 és T8 akváriumcsövek. Információm alapján a T5-ös csövek korszerûbbek. Ezek külsõ átmérõje 1,5 cm, a T8-as csöveké 2,6 cm.
A csövek üzemóráiban elérések vannak. Úgy tudom, hogy a kisebb teljesítményû T5 akvárium csövek esetén az üzemidõ kisebb minta T8-as csöveké. Nagyobb teljesítmény esetén katalógusok szerint ez megegyezõ.

Ermi

Bélabácsi
IdézMost még mindig nem tudom, hogy a T-5 csõ 60-70cm hosszban erõsebb fényerõre képesebb mint a T-8 as?
Találtam egy rövid leírást a fénycsövekrõl.
Remélem hasznos lesz.

Könyves Kálmán

T8 600mm(18W) fénycső helyettesítésére beszerelt LED-fénycső, nagy jóindulattal 1 év és max 4000 üzemóra után. Egy épület főbejáratánál lévő közlekedő részen, mozgásérzékelővel működtetve. Nem túl meggyőző eredmény. 4 darab csőből 3 kuka, a negyedikből sem világít már egy szektor. Darabja 11-12 ezer Ft.

Novill

Ekkor kérdezném meg a termék menedzserektől, hogy is áll a megtérülési idő?

Könyves Kálmán

Nekik már megtérült;) még létezik a cég.

Novill

Ez ha jól látom egy szegedi magyar cég! Vajon ők gyártják a terméket vagy csak összeszerelik? Vagy ez is úgy mint több külföldi cégnél az élelmiszer és vegyi termékeknél ami Magyarországra megy az lehet rosszabb minőségű is.

Könyves Kálmán

Szerintem Kínában gyártatták, úgy lehet nagyot kaszálni. Bárkinek bármit, akármilyen minöségben és darabszámban. Ha lenne cég, aki itthon gyárt ilyesmit, már hallottunk volna róla.