Doksi

Indította barlang, 2022. május 23., 18:04:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

barlang

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ,hogy egy ügyfél nem szeretne ávk-t viszont ha meg bármi van akkor engem vesznek elő.
Azt tudom ,hogy létezik valami dokumentáció ami engem véd meg ha bármi van.
Tudtok ilyen papírt mutatni ,hogy hogy néz ki vagy hogy hol tudok letölteni egy sablont ?

pkajos

Nem biztos, hogy kell ÁVK!.

Nem derül ki, hogy ki hova akar, nem akar ilyen kiegészítő védelmet.  Milyen létesítésről is van szó?
Amennyiben egy kisebb átalakítást végzel, akár az ott lévő régi - akkor megfelelő -előírások szerint is végezheted.

Ha az ügyfél pl egy új lakóházat épített és itt lesz egy új létesítés akkor kell az áram-védőkapcsoló, a szerelés ütán ráadásul "Első" ellenőrzést is kell végezni (VBF felülvizsgálat). A felülvizsgáló sem ad megfelelő minősítést erre a hibás munkára! 

barlang


pkajos

Amennyiben a lakás villamos felújítását kérik - a vállalás is erről szól-, akkor azt már a létesítéskor érvényes előírások betartásával kell végezni -mint kivitelező a létesítés szabványosságról is nyilatkoznod kell-, valamint a létesítés megfelelőségét erre jogosult felülvizsgáló által elvégzett vizsgálattal és dokumentummal igazolni szükséges.

Jó lenne tudni, hogy miért pont egy ilyen fontos (kötelező)- az egész munkához képest "filléres"-készülék beépítésétől "ódzkodik".   

Egyezz meg a tulajjal, végezd el az összes alapszerelést, de csak azt.
A vezetékezésnél -aki csinálja- tehát a Te dolgod a szigetelési ellenállás mérése, ha másképp nem egyeztek meg.

A többit - lakáselosztó, bekötés, felülvizsgálat stb- esetleg csináltassa mással.
ÁVK nélkül sem hozzáértő szakember, sem felülvizsgáló nem vállalja el a munkát.

A létesítés megfelelőségéért a kivitelező (minősítéséért a felülvizsgáló) és nem a Tulaj felel.