Családi ház építés

Indította Padavan, 2012. október 06., 13:32:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Ha intelligens épületfelügyeleti rendszerben gondolkodsz akkor még jobban végig kell gondolni a leendõ feladatokat és vezérlési folyamatokat. Érdemes tájékozódni, a témában mert például egy EIB rendszer alkalmazása esetében szinte már csak a képzeleted szab határt. Itt a fórumon is sok hasznos információt találhatsz a témával kapcsolatban.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem kell ezt a témát túlspilázni, van egy kulcsszó: vatera, ill expressz, ott nézz szét, de ha ragaszkodsz a classic bolthoz, akkor a www.vill-kesz.hu site-on nézelõdj, oszt menj el és gyõzõdj meg saját szemeddel, milyen cool árak vannak, fõként az elfekvõ termékek tekintetében! Persze, ha vidéken élsz, akkor a hozzád legközelebbi nagyváros villamossági boltjaiban (fõként a "sarki", tehát nem a nagy "menõ" vill nagykereskedõknél, mert nekik nagy siserehadat kell eltartani, ergo õk nem fognak hanyatt esni egy családiháznyi vill cucc értékesítésének lehetõségétõl, tisztelet az 1-2 kivételnek...) érdemes checkolni, majd esetleg alkudni, hiszen egy valamirevaló családi kéró vill cuccainak összköltsége lazán elérheti a félmilliós költséget,igaz ez esetben nem chint, xbs és egyéb gagyi cuccokat, hanem hensel, legrand, csatári, els (spelsberg) szekrényeket, GE/AEG, EATON, Legrand, Merlin,OBO, stb kismegszakítókat, kontaktorokat, túlfeszlevezetõket (mert abból jobb, ha beteszed mind a "B", mind pedig a "C" lépcsõfokot, mert jobb félni, mint szívni!! :o), minõségi MKM (Prysmian) kábeleket, hosszú életû Simovill, EMIKA (normál és kompakt)fénycsöves lámpatesteket, egyéb finomságot kaphatsz, mely cuccok amúgy biztosan többe fognak "fájni", mint a noname vackok, de ezeket egyszer veszed meg és utána 10-15 (sõt bizonyos cuccok esetében akár 20!) évig nem kell görcsölni villanyászati tekintetben! A képen látható henselt pl "kemény" 5 rugóért vettük a vaterán, de a Gewiss sem volt több, mint 1300.-, az ABB így kompeltten "durva" 3ezer, míg az Emika edzett biztonsági üveges 2x36W-os ( többek közt a BKV évtizedek óta ilyet használ a mertóállomásokon is!) sem "fájt" 2 rugónál többe! És persze a "C" lépcsõs zsírúj Dehn is csak 15 ropit ért számunkra...
Hát ennyi... 8)

nova

OFF

Ejnye bejnye remélem a fésûs sín nem használt szakasz szigetelve lett a végsõ szerelés után. Nehogy a következõ szakit megrázza ami ott nyúlkál.  :) Persze nem kötekedni akarok nehogy olyan érzésed legyen.

/OFF

Vásárláshoz elõbb a saját igényeket kell tisztázni, mert attól függ milyen irányba szeretne majd a késõbbiekbe elindul. Ha esetleg tényleg szeretne egyszer intelligens épületfelügyeleti rendszert ahhoz nagy szekrényekre lesz szükség.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Alsó be tápos sínezés egyik átka!

Elég egy csepp víz és itt az eredménye. :'(

Pormentes szerelésnél nem ártott volna 3 db. csapfedeles 230 V-os aljzatot használni a korrektség kedvéért.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ejj nova, mi ez a sok OFF?? A 3 hiányzó kismegszakító helye rövidesen benépesûl, csak kellett még kajtatni +3 db AEG/GE kisemgszakit, mertugye az nem járja, hogy színes kirakodóvásárt csináljunk a mért fõelosztóban. Nálam az szent és sérthetetlen!
Szelei kolléga; remélem, -végülis a remény hal meg utoljára... ;)- hogy az alsóbetápos sín nem fog egy fürdõt venni... Ami a dugaljat illeti az ABB homlokán, azt így vette a z üf-öm és mert szûkreszabott a büdzsé, ezért maradt ratja a legrand 3-as dugalj. Ez egy kazánhelyiség, ahol pl a napkollektor rendszer puffertartálya is van, de pára itt nem keletkezik... 

nova

OFF - témát nem akartam más irányba vinni, ezzel jeleztem, hogy eltérek egy kicsit a témától.

Tudom én kezdtem ::), de maradjunk az eredeti témánál, új témákat nyugodtan lehet nyitni. :) A megtápláló, elosztó sínek elhelyezése és megoldási is megérne egy külön témát.  ;)




A kollégának én azt javasolnám, hogyha megvan esetleg az építendõ háza alaprajza akkor a családdal összeülve tervezzék meg hogy hova milyen berendezési tárgyat szeretnének és ez alapján kezdjék el felmérni az igényeket. Tudom nehéz így megtervezni, de hidd el idõvel úgyis jönnek az ötletek, ha más nem itt a fórumon is sok információra lelsz és persze az internet nagy világában is. Ezzel kapcsolatban egy tanácsom lenne konnektorból sosem elég. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. október 08., 21:52:58 DÉLUTÁN
Ez egy kazánhelyiség, ahol pl a napkollektor rendszer puffertartálya is van, de pára itt nem keletkezik...

Bocs, hogy okvetetlenkedek. Nálunk is van üzemeltetve minden telephelyünkön kazánház. És mind az kazánházaknál szokott lenni, van csõtörés, ajtót összekötõ gumicsõ kilyukadása, javítás végett víz le eresztés! Mit ad isten a meleg víz nálunk páraként lepi el a kazánházat, néha lefröcsköli a csatlakozókat, kapocsdekliket. Sõt néha még az életvédelmi relét is mûködésbe hozza.

Tényleg remélem nálatok nem a remény üzemelteti a kazánt.

etfLED

sok mindenkit arra sarkalok , hogy érdemes villamos fûtésben gondolkodni , hiszen egyedül annak a hatásfoka 100%


nyaki

Ez így azért nem teljesen igaz.
Egy cekasz pl.  lehet úgy tekerve, hogy fûtésre a hatásfoka elég gyönge, de lehet jól is megtervezve, de az sem lesz 100-as.
A jelenlegi fûtési hatékonyságokat tekintve szerintem a leghatékonyabb a klímakompresszorral történõ fûtés, de mint mindennek, ennek is vannak árnyoldalai.
Nincs 100%-os hatásfok. Sajnos. :(

blathy

Helló!

Sajnos én is nagyon zöldfülû vagyok. Szakközép 4 évet végeztem.
Nekünk sem volt nagyon komoly (talán egy váltókapcsolót betudok kötni)
Valakik tudna feltölteni épületvillamossági tervet egy családi házról (ha nem proléma)?

Elõre is köszönöm!