Hajlítógép vezérlése

Indította petike199600, 2014. május 10., 10:04:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Szirty!
Az ima és a ráolvasás még senkin és semmin nem segített, de pejoratív értelemben tökéletesen igazad van. ;D

Szirty

Szevasz nyaki! :)

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. május 10., 13:13:28 DÉLUTÁN
Az ima és a ráolvasás még senkin és semmin nem segített, de pejoratív értelemben tökéletesen igazad van. ;D

Dehogy nem! Megkönnyíti a lelket! :-)
Egyébként azért írtam, mert van az a szint ahol az ima semmivel sem kevésbé hatékony mint irodában ülve hülye szabályokat alkotni és azzal baxogatni a népet.

petike199600

Idézetet írta: soczolaci Dátum 2014. május 10., 13:09:10 DÉLUTÁN
Üdv. A nálunk lévő élhajlítóknak van gyors és lassú járatú üzeme. Szerintem ezért van ennyi szelep. Vagy duplikáltak a szelepek mivel általában két munkahenger van és párhuzamosan dolgoznak. Amikor lenyomják a lábpedált gyorsjáratban megközelíti az anyagot majd a megfelelő végállás kapcsoló váltja be lassú fokozatba mindaddig amíg el nem éri a hajlításra beállított legalsó pontot. Általában lefele irányban csak addig megy amíg a lábpedált nyomják, biztonsági okokból, a fölfele járat már öntartó és gyorsjáratú. Amúgy osztom Czapi véleményét, nálunk sem üzemelnek be gépet addig míg munkavédelmi szempontból nem megfelelő.
Köszönöm a válaszodat!
Szerintem ennek a hajlítónak nem lesz gyors és lassú üzeme. Azt hogy hány fokban hajlítson a gép megint nem tudom hogy állítják be de biztos nem elektromosan, mert semmi ilyesmit nem láttam a gépen. 2 végálláskapcsoló volt a gépen ---> megint nem tudom mire vannak ezek. A lábpedálokhoz mekkora feszültséget szoktak vinni? A mágnesszelepek a képen láthatóan 12V-osak.

soczolaci

Kiindulni mindenképp a hidraulikából kellene, gondolom arról sincs rajz, vagy egy szaki aki átlátja a hidraulika működését. Van egy régi élhajlítónk ami tisztán hidraulikus működtetésű a szivattyú kivételével de azon nincs egy elektromos szelep sem, csak mechanikus. A pedálhoz természetesen törpe feszültség kell. A fényképeket elnézve elég leharcolt állapotú lehet, és akár hiányos is. Valami végállásnak lenni kellene, minimum a felső ponton. Az alsó lehet esetleg csak nyomásszabályzós.

petike199600

Ami benne van 4 relé az a mágnesszelepeket vezérelné? Hogy érted hogy hiányos állapotú a pedál?

soczolaci

Arra értem, hogy esetleg nincs minden része meg elektromos részről. Látszik, hogy a meglévő is egy tákolmány, nem eredeti. Eddig működött valamilyen formában?

petike199600

Elvileg beüzemelték, és ment, igen, csak lehet nem úgy ahogy kellett volna.
Egyébként most hogy jobban megnéztem azt a képet amin a relék vannak, már ezeknek a bekötését sem értem. 4 relé van a képen.
Ha mindegyik relének a behúzótekercsét + egy érintkezőpárját használják akkor 16 bekötési pontnak kéne lennie. De én a képen csak 10-et látok. Na ehhez mit szóltok?

Szelei

Idézetet írta: czapi Dátum 2014. május 10., 11:32:47 DÉLELŐTT
Üdv!
El kell kérni a főnöktől és/vagy a munkavédelmistől a gép kockázat elemzését és működési leírását.

Ez a gép veszélyes üzemű és ezért föltétlen kell a működtetéshez!

Tudnál-e a gépről is képet fel tenni, hátha csak nem vetted észre de vannak a gépbe rejtetten be süllyesztett végállások.

Van-e hátsó ütköző a lemez számára amit hidraulikusán lehet állítani és akkor értelem szerű a második szelep pár.

Egyenlőre ennyi.

petike199600

Köszönöm szépen a válaszodat!
Sajnos több képet nem tudok feltenni és már nem is fogok tudni, mert legközelebb már csak akkor megyek a géphez hogyha beüzemeljük. Biztos hogy csak 2 db végálláskapcsoló van. Ez 100%, a főnök is mondta, azért mondom én is.

Szirty

Azt sem tudjuk (nem közölted) hogy egyáltalán mit (és hogyan) hajlít ez a gép.
Lemezt? vagy csövet? Vagy szelvényt? Vagy a teret görbíti?