Hajlítógép vezérlése

Indította petike199600, 2014. május 10., 10:04:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Gondolom az egyidejű esetekre vonatkozik mint ami a videón is látható munka esetén lehetne. :)

Könyves Kálmán

Egyszerre. Többször járt már a kínai leánycégnél a munkavédelmis kolléga, ő mondta. Más az értékrend kicsit ::)

petike199600

Sziasztok!
Vannak fejlemények a gép ügyével kapcsolatban.
Mostmár tudom mie van 4 mágnesszelep ( A képen öt van de az 5. nem használatos ).
2 a hajlításhoz kell, le és fel. 2 pedig a leszorításhoz és a billentéshez kell.
Gondolom a hajlítást vezérlik a lábpedállal. De akkor a másik kettő mágneszelepet hogy vezérlem, hogy kell azoknak műdödnie?
Köszönöm szépen a válaszokat!

Marton

Szia Petike!
Újat nem tudok mondani, találgatni nem kellene. Nagyon ajánlom Szmihaly korábbi hozzászólását, azaz vissza kell rajzolni a jelenlegi kapcsolást a gép huzalozásából. Igaz, hogy ez is idő, de ez a legcélravezetőbb szerintem. Ha ezt a rajzot felteszed ide, sokkal többet tudunk segíteni. Fontos lenne még a hidraulika rajz is, persze ez sincs. Ahhoz, hogy korrektül ki lehessen szolgálni a szelepek vezérlését elektromos részről, ismerni kellene a hidraulika rendszer részt is. Ott is sok "huncutság" tud lenni.
Ahhoz, hogy egy helyreállító kapcsolást tudjunk csinálni, egy alkatrész leltárt is kellene készíteni, hogy miből is kell "építkezni".
Mik is vannak a gépre építve.

szmihaly

Szia Petike!

IdézMostmár tudom mie van 4 mágnesszelep ( A képen öt van de az 5. nem használatos ).
2 a hajlításhoz kell, le és fel. 2 pedig a leszorításhoz és a billentéshez kell.
Gondolom a hajlítást vezérlik a lábpedállal. De akkor a másik kettő mágneszelepet hogy vezérlem, hogy kell azoknak műdödnie?

Na, ezért leszel kénytelen visszarajzolni a vezérlést, már csak a reteszelések, és a működési sorrendiség miatt is.  :)

faxelektro

Jó estét
            Egy görgös fékpad vezérlő szekrényét kell betápláljam, amely 20m távolságra van a föbisztositék táblától
            és két 9kW-os motrot működtet egyszerre. A kérdés, hogy milyen kábelt és hány amperes bisztositékot
            használjak, hogy számoljam ki.

                                                                           Kösz a segitséget , holnap kellene meg csinálni
             BSA 331  BOSCH-márka

czapi

Üdv!

Csináltam régebben egy kis Excel táblázatot, ennek segítségével kiszámolhatod.
A zöld mezőket kell kitölteni.

egyébként 63A és 10mm2

recens

nálam a 230V munkalapban a korrekciós tényezők változtatása nem módosítja a számolt értékeket.

faxelektro

    Nagyon jó táblázat kösz
   Egyébként a vezérlö táblától a motrokig 4x4 kábelt adtak vele.

petike199600

Sziasztok!
Megpróbáltam több infót gyűjteni a gépről, kisebb-nagyobb sikerrel össze is jött.
Elsorolta a főnök hogy minek a négy mágnesszelep.
Ha lenyomjuk a pedált akkor nyisson ki a szelep és hajlítsa le a lemezt a gép a végállásig. --->> 1.szelep
Ha elengedjük a pedált az első szelep zárjon be de a nyomás ne szűnjön meg, nyisson ki egy másik szelep, ami ott tartja a lemezt. --->> 2. szelep
Ha még egyszer lenyomjuk a pedált akkor engedje fel a lemezt a gép, jöjjön fel a híd a végállásig. --->> 3.szelep
Ha elengedjük a pedált akkor a 3. szelep zárjon le de egy másik szelep nyisson ki és maradjon meg a nyomás.
Ez szerintetek értelmes működés? Jó ha ez alapján a leírás alapján megcsinálom a vezérlésnek a rajzát, mert ez alapján nem okoz gondot mert így egyszerű.