Fûtõkábelek telepítése!

Indította krisz1986, 2012. január 18., 12:46:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Izzós lámpatestek bekötéséhez, az egyszeres szigetelésű vezetők utólagos szigeteléséhez és hőállóságának javításához gyakorta csomagolnak szilikon vagy szilikonbevonatos szövetcsöveket, tehát a szilikon(cső) többek között jó villamos szigetelési tulajdonságokkal is bír.

morcikutya

Köszönöm az ismertetőt, ezt nem ismertem, viszont kimásoltam a hozzászólásodból és elmentettem, ha esetleg egyszer arra vetemednék hogy másnak, akár szívességből is készítenék ilyesmit.
Nos bár ha akarnám teljes dokumentációt el tudnám készíteni a műszaki rajzokat akár 3d formátumban is, ill. a villamos műszaki dokumentációt is, de csak akkor fogom megtenni ha nagyon sok időm lesz 😃
Egyébként milyen szabványra kell rákeresnem, ha a teljes előírást el szeretném olvasni?
Mégegyszer köszi!
Szilikoncső helyett mit lhetne alkalmazni? Bár a max hőmérséklet amit a fűtőfólia felülete elér kb 70C fok. Ezt igazából bármilyen cső kiállja,de ilyen vékony csövet ami kifejezetten villamos célra készült flexibilis szigetelőcső lenne nem ismerek...

Fecó

MSZ HD 60364-7-753
zsugorcső?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


nyaki

Nos, ebben a témában sok dolgot lehet találni. pl. a korábban említett szilikon(os)cső, a Nipolán cső vagy teszem azt a zsugorcső. Mindegyikre létezik termékszabványi előírás. A Nipolánt elsősorban a transzformátorok kivezetéseire vagy elektronikai berendezések készüléken belüli kivezetéseire húzzák, mint utólagos hő és villamos szigetelés gyanánt, míg a zsogorcsövet gyakorlatilag a villamos szakma területén bárhol lehet használni simán vagy gyantás kivitelben attól függően, hogy előírás-e a víz behatolása elleni védelem vagy sem. Sajnos konkrét szabványi hivatkozást nem tudok adni, mert bár napi szinten használom a villamos szabványokat, de az évek alatt olvasott tengernyi előírások okán, már nem tudom idézni. ...remélem mások kiegészítenek ezen ügyben. :-\