EBF felülvizsgálat - szigetelési ellenállás - Szivárgó áram

Indította mvill, 2014. március 14., 10:12:21 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mvill

Hello
Ipari üzem esetében (20 000 m2) több száz armatúra, mind EVG-s szigetelési ellenállás mérését hogyan lehetne megvalósítani?
Szivárgó áram méréssel nem oldható meg?
Minden lámpát kikötni szinte fizikai képtelenség, ill. hozzáférés hiányában lehetetlen. (gépek - gépsorok, stb.)
A termelő gépek ill. kábelhálózatai hova sorolhatóak EBF szempont-ból, nagyobb részt a mennyezeten tálcában haladnak.


Simon Endre

Én egész nagy egységeket egyben mértem és csak rossz érték után bontottam fázisra vagy csoportra. Ha nagy volt a fémszennyezettség (pl. köszörük felett) jeleztem a megrendelőnek és a lámpatestek bontását saját embereivel végeztette el a karbantartás és szinkronban a javítást is . Ez az ügyfél érdeke, mert nem kell megrendelnie a második, vizsgálatot, megelőzhető a nagyobb kiégés vagy zárlat és nem kell bogarásznia a javító szolgálatnak, hogy mi a teendője ha párhuzamosan folyik a két munka. (Én azért az azonnali javitást is bevettem a jegyzőkönyvbe.) Az elektronikus előtétek és kapcsolóüzemű fényforrások előzetes felmérése után egyeztettem a megrendelővel, hogy ezeket a vizsgálat (jogszerűen!) tönkreteheti, mert a PE-re kötött zavarszűrők álltalában nem bírják ki a DC 500V-ot. Egyébként más meghibásodást nem okoz. A két érrel csatlakozó szüségvilágítási lámpatesteknél ez a veszély nem áll fenn, legfeljebb kiderül, hogy a belseje egy betört ablak miatt úszni tanul. A géptermi hálózatok rejtett nullázásait az "egybemérés" felszínre hozza. Gond ott van ha vezérelt a világítás, mert a mágneskapcsolók feszültség nem lévén, kényszerűen áthidalva lettek, vagy segéderőnek kellett benyomva tartania a mérés idejére.