Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

jomba

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 01., 17:37:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jomba Dátum 2012. november 01., 14:00:30 DÉLUTÁN
Ezen már túl vagyok. Kb 2 évvel ezelõtt jelentkezett ez a hiba. Ezt a részét már megoldottam.
Már teljesen kihûlt a bojlerben a víz mikor eszrevettuk hogy nem melegít. Majd miután visszakapcsoltam a hõkorlátozót, fél óra mûködés után újból kioldott.

Akkor csak csövet vagy az elektronika egyes részeit is kicserélted pl.: fûtõbetét, termosztát, aktív anód, hõkorlátozót.

Mert ha az aktív anód hatástalanná válik hirtelen és gyorsan felszaporodik a vízkõ. Vagy a hõkorlátozó mechanikailag ment tönkre és érzékenyebbé vált mint amire készítették. Ennek cseréje víz leeresztése nélkül is gyorsan meg oldható és ellenõrzésére is van megoldás ha van 100 Co os hõmérõd és egy hajszárítód (forrasztópáka).

igen mindent csereltem. Valószínûleg a hõkorlátozó ment tönkre. Köszönöm válaszát.

Novill

Igen valószínû a hõkorlátozó ment tönkre lehet. Azért nézd meg a kötéseket is, illetve mérj rá a fûtõbetétre is. Általában az elõzõekben leírt hibák a jellemzõek.

Szelei

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. november 01., 18:41:31 DÉLUTÁN
Igen valószínû a hõkorlátozó ment tönkre lehet. Azért nézd meg a kötéseket is, illetve mérj rá a fûtõbetétre is. Általában az elõzõekben leírt hibák a jellemzõek.
Bocs.  :D
Pont azért kapcsol le félóra után mert mûködik a fûtõbetét.

jomba

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 01., 19:57:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Novill Dátum 2012. november 01., 18:41:31 DÉLUTÁN
Igen valószínû a hõkorlátozó ment tönkre lehet. Azért nézd meg a kötéseket is, illetve mérj rá a fûtõbetétre is. Általában az elõzõekben leírt hibák a jellemzõek.
Bocs.  :D
Pont azért kapcsol le félóra után mert mûködik a fûtõbetét.

Érdekes... Most meg mûködik rendesen.

Novill

Persze kérdés meddig!
Találkoztam már olyan esettel is amikor nem volt beépítve fi relé. A szétszerelés után derült ki, hogy a fûtõbetét szét volt nyílva, így a fûtõbetét sérülésen keresztül átvezetés történt a vízen keresztül a bojler fémrésze felé. Történetesen ebben a fémcsõben volt elhelyezve az érzékelõ. Itt elvileg kialakulhat közvetlenül nagyobb hõmérséklet, ami lekapcsolást elõidézi. A gyakorlatomban csak egy ilyen esettel találkoztam. Most már én kíváncsi vagyok a hiba okára :D.

Szelei

Én úgy 30 éve találkoztam hasonló esettel ahol szintén szétrepedt, nyílt a fûtõbetét burkolata s ez által kinyitott csapnál a meleg víz ki vezette a fázist úgy 70-100 V-ot. Mondanom sem kell akkor még a FI relé nem létezett.

Ezt érezni lehetett, ha sebes kézzel a csap alányúlt valaki csípett, de nem okozott az általad említett problémát. Zuhanyozásnál igencsak szép látvány volt az ugráló kiskatonák látványa. Itt négy bojler volt párhuzamosan kötve a csõhálózatra és mindnek tönkrement a betétje a gondos javítás eredménye okán (oroszok üzemeltették elõtte). Ki cseréltük a betéteket és minden rendbe jött.

jomba

Minden belsõ alkatrészt kicsereltem 2 évvel ezelõtt. Csapból folyó melegvíz nem ráz,úgyhogy ez a hiba kilove.
csak annyit csináltam, hogy mindig visszakapcsoltam a hõkorlátozó biztosítékát.
Azért kossz mindenkinek az infokat.

Novill

A 2 év lehet már nagy idõ is, azóta történhetett változás a hiba terén is.

jomba

Újabb fejlemény. Megint lekapcsol a hőkorlátozó. Azt tapasztaltam,hogy igen forró az alaplap. Vagy a hőfokszabályozó ment tönkre, vagy tele van vízkővel. Tipp?

Szelei

Vízkő talán korai, én inkább a hőfok szabályzóra tippelnék.