MSZ HD 60364-7-701:2007 Helyiségek fürdõkáddal vagy zuhannyal

Indította JUVILL, 2012. január 18., 20:11:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Sok vita volt az elõzõekben.
Hol vannak elhelyezve a fürdõszobákban a dugaszoló aljazatok?
A címben megadott szabvány erre is megadja a választ.

krisz1986

Érvényes szabványok
Ezt most találtam mikor az általad feltett szabványt kerestem. Nézd meg. Kíváncsi vagyok a véleményedre és a többiekére is.

JUVILL


Ha kíváncsi vagy a véleményre, akkor leírom.
Nekem ezzel a linkkel újat nem mondtál.
Ilyen oldal és ehhez hasonló a neten sok van.
Azért indítottam a témát, hogy a "futó konektrod" elhelyezésérõl, annak baleseti forrásáról az esetleges hozzászólásokból gyõzõdjél meg.

krisz1986

Akkor ezek szerint ismered. Amít ajánlotál le töltötem már. És most el is olvasom.

Novill

Ez a link nem sokat mond.
Az MSZ HD 60364-7-701:2007 szabványnál gondolom 0, 1,2-as sávokra gondolsz, ami meghatározza a villanyszerelési követelményeket. A tartalmi rész ha jól tudom már az MSZ 1600-as szabványban is jó részt megtalálható volt. Ebben az új szabványban vajon mi az ami a korábbihoz képest ami új.

JUVILL


Lényeges különbséget nem látok.
Az MSZ 1600/1. ... 16. számú létesítési biztonsági szabályzat nekem sokkal jobban tetszett.
Megadta a helyiség jellegét. Például nedves, idõszakosan nedves, felsorolta, hogy melyek tartoznak ide.
A véleményem az, aki a régi MSZ 1600 szabványsorozatot ismerte, túl sok hibát ma sem tud véteni az ilyen besorolású helyiségek szerelése során.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. január 18., 20:11:45 DÉLUTÁN

Sok vita volt az elõzõekben.
Hol vannak elhelyezve a fürdõszobákban a dugaszoló aljazatok?
A címben megadott szabvány erre is megadja a választ.

Röviden összefoglalva mit is ír elõ a szabvány a villamos csatlakozási pontok kialakításával kapcsolatban? Mire kell ügyelni? Milyen biztonsági távolságok vannak elõírva?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

szmihaly

Úgylátom,a fürdõszobával sikerült egy kis vitát elindítani. Itt egy kis segítség:

JUVILL


Elõször is van 0 - 1 - 2 sáv.
Itt megadja a távolságokat, majd, hogy melyik sávban, milyen IP védettségû berendezés lehet szerelni.
És akkor megint megkérdezem.
Az a "futó konektor" szerelése, mennyire szabványos?

Szelei

Szerintem ez esetben rossz a kérdés, mivel ez nem szerelés hanem átgondolatlan hosszabbító használatról beszélhetünk! Sajnos ez hasonló mint a hosszabbítóról üzemeltetett vasaló  készülék amit ráadásul a vasaló deszka alá szoktak tenni!! ???
Mindenki szokót lenni Ön és köz veszélyes egy kicsit. És ezt csak akkor veszi észre mikor valaki figyelmezteti, hogy MIT CSINÁLSZ te buta. :(