Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

angoltanar

Sziasztok!

Hajdú bojler vétel elõtt állok (kilyukadt, holnap már vennem is kell egyet), és rosszakat olvastam róla. (Pl. itt: Vásárlás: Hajdu Z 120 EK bojler - Árak, akciós Z120EK boltok )

Konkrétan, hogy ez a Hajdú már nem az, amit régen gyártottak, a minõsége kritikán aluli és hogy ehhez képest drága. Valóban így van? De akkor miért hallom mindenhonnan, hogy Hajdút vegyek?

Mi a tapasztalatotok?

Novill

A mai hajdú bojlerek mind zománcozott kivitelûek belülrõl. Ami azt jelenti, hogy a kilyukadás veszélye nagyon minimális. Én évente nagyon sok hajdú bojlert javítok, de zománcozott kivitelûvel nem találkoztam, ami kilyukadt volna. De olasz és francia bojlerrel már találkoztam több olyannal is ami a lejárt garancia után lyukadt ki.
A hajdú bojlerek alkatrész ellátása szinte minden településen a villamossági boltokon keresztül megoldható. Nem mondható el ez a spanyol bojlerekrõl.
A lényeg, hogy telepítéskor be legyen építve a víz oldalra a nyomáscsökkentõ és a kombinált szelep. A vízkötelesítést szükség szerint el kell végezni idõnként. Ez kb. 2,5-5 évente a felhasznált vízmennyiség és víz hõfok függvényében. Az aktív anódnak mindig bent kell lennie és megfelelõ állapotban.
Mint minden bojlernak vannak hibái, de ezek nem gyakoribbak, mint más gyártmányú bojlereknél. Itt voltak típus hibák: vezeték elégése használat során, de az utóbbi típusnál már ez nincs. A mûanyag meleg víz vízcsõ a tartályon belül eltört, de ez is megoldott a mai típusnál.
Igaz a hasonló típusokhoz képest drága a hajdú bojler, de szerintem az árkülönbözet tükrözi a minõséget jelen esetben. Természetesen vannak a hajdú bojlereknél drágábbak is és korszerûbbek is. De annyival nem érnek többet.
Mindent egybevetve csak a hajdú terméket javasolnám megvételre.


angoltanar

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor Hajdú. Szép vasárnapot! :)



krisz1986

Igaz megkésve de nekem is volt Hajdum. Igaz zabálta az áramot de mert csak napali áram volt. De gondom nem volt vele.

angoltanar

Köszi! Végül is Hajdút vettem, de Aquastic emblémájút. Körbenéztünk neten, és azt találtuk, hogy a Hajdú (Mo-on gyártott verzió) 10e-rel drágább ÉS kevésbé jó minõségû. Több problémát írtak vele kapcsolatban. Az Aquastic-ot Lengyelországban gyártatja a Hajdú és jobb minõségûnek írják a vásárlók a fórumokon (kevesebb a probléma vele). Ironikus, hogy amúgy nem az ár döntött. Szívesen adtam volna +10e Ft-ot a hazai gyártásért, ha nem riasztanak el a rossz vélemények... Persze, lehet, hogy tévedek, vagy a vásárlók képzelik be a problémákat vele.

Novill

Lehet, már bojlert se fog gyártani Magyarország? Szomorú!

krisz1986

Az tényleg szomorú dolog,hogy nem gyártunk szinte már semmit. De Novill ha bemész a boltba alkatrészért és közlik veled,hogy eme ama külföldi csodához nem tudnak alkatrészt hozatni mert külön külföldrõl rendelni kell? Vagy lejárod a lábad mire kapsz. Bujod az internetett mire talán találsz. Ezt ki téríti meg neked. Mert ha nem lennék tisztába a helyzetel és olyan megrendelõ lennék aki csölátásos és egy szöget nem tudnék beverni a falba lehet mondanám inkább hagyad.

L.ZOLTÁN

Üdv Mindenkinek!

Vízmelegítés  ügyben kinek mi a gyakorlati tapasztalata. Sok elméleti írást lehet olvasni a témában de érdekelne a valóság. Konkrétan egy kis lakásról van szó meleg víz igény max. két személy részére.

Az hogy egy gázbojlerhez hasonlóan kompromisszum mentesen lehessen a meleg vizet használni az a villanybojlerrel elég lehetetlen vállalkozás és akkor még nem is beszéltem a helykihasználtságról.
Elõször központi átfolyós vízmelegítõben gondolkodtam de ahhoz Paksról kell hozni az áramot.
Maradna azt hiszem a meglévõ 80l hajdú a fürdõszobához és egy kiegészítõ
átfolyós? /vagy 10l kis bojler/ a konyhai mosogatóhoz. Azért gondoltam így, hogy a nagy bojlert ne kelljen feltekerni /fogyasztás, vízkõ/ Meg talán az együttes használat kedvezõbb. Azon is töröm a fejem, hogy a bojlert meg kellene okosítani / használati szokásnak megfelelõ elektronikával/

Várom a véleményeteket a témában!
Jelszó. lehetõleg kompromisszummentes és energia takarékos vízvételezés.

krisz1986

Hát mondjuk én speciel 80 literes fali kazánnal üzemelek forró víz ügyben. De az gázos. Szerintem a 80 liter kell két embere. Van fürdökádad? Mert ha azt tele engeded egyszer és utánad zuhanyzik valaki nem jut neki víz. De fürödhetek egymás vizében is. A kis bojlert a konyhába szintén javaslom mert ami szintén hajdú nálam nem eszik annyit. A fürdõ bojlert meg ha be köteted müködtethetnéd éjszakain is. Ez az én gondolatom.

L.ZOLTÁN

Vezérelt áramot pont az általad említett okok miatt nem akarok, viszont nagyobb bojlert sem szeretnék. Ezt a 80-ast is lehet hogy számûzöm a kamrába vagy beépítem, alá meg valami rejtett világítás, természetesen vízmentes kivitelben.

IdézDe fürödhetek egymás vizében is

Egymás után vagy egyszerre :D ? Nem mindegy, az elsõ takarékos, /de kissé idejétmúlt/ a második erotikus lehetne! Legalábbis az én olvasatomban. "Azok a szép idõk!"