Milyen kismegszakitót kell beépiteni?

Indította Novill, 2012. május 30., 13:20:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Strohmmann

"Ha a terhelhetőséget megállapítottuk, akkor a biztosító áramerőssége a terhelés értékéhez legközelebb eső, annál kisebb (vagy egyenlő) legyen.
Ennek van értelme, a táblázat utolsó oszlopának nincs. :)"

Én mindig azzal nyugtattam magam, hogy biztos a kismegszakító hőkioldójának szorzótényezőjével (1,15-1,45) tehát kb, 1,3-mal visszaosztva alakították ki az utolsó oszlopot. És ennek így talán van is értelme, mert 10A-re biztosítod a 1,5-es rezet, de ha túlterhelik, simán folyhat 13-14 A, akár viszonylag hosszú ideig mire a kismegszakító old, és akkor is benne maradsz a 16-ban. Szóval egyfajta biztonsági tényező.


Fecó

Az MSZ 14550-1 szabványt visszavonták 1998. június 1-én. Érdekességképpen a 2-3-4-5 pontjai még érvényesek. Értem én hogy lehet visszavont szabványra is hivatkozni ha nincs más, meg nem kötelező a szabvány, meg a régi jobb volt, de sajnos a felülvizsgálók kivételével a villanyszerelőknek is túl kell lépni rajta. Szegény felülvizsgálók meg cipeljék a súlyát a villamos szabványoknak visszamenőleg több évtizedre :) Tehát több mint 20 éve érvénytelen! Sztrogoff kolléga előtt le a kalappal a történelmi visszatekintést illetően:)