Mire jó a hurokellenállás mérés

Indította petike199600, 2012. december 03., 19:53:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Patics

Üdv!

Úgy tudom, a célműszer 500V-os feszültséggel és 5A-es áramerősséggel méri a hurokellenállást.

Az a jánlott módszer 23v - 8,7A. Ez számít, vagy mindkét módszer elfogadható?

A nem célműszernél még ott van a kalibráció hiánya is.

Nem tudom, ezért kérdezem, ezek figyelembevételével is jó lehet a zajánlott hősugárzós módszer?

Valamint nem érkezett rá még válasz, hogy a földelési hurokellenálás mérésénél a fázisvezető és  védőföldelés közé kössük a hősugárzót?

Mi van akkor, ha a védőföld szakadt én rákötöm a hősugárzót, vagyis kiadom a földvezetőre a hősugárzón keresztül a 230V - 8 A, és valaki a hösugárzó és a szakadás között éppen fogja a védőföld vezetékét?


Sztrogoff

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
Üdv!
Légy Üdvözölve!

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
Úgy tudom, a célműszer 500V-os feszültséggel és 5A-es áramerősséggel méri a hurokellenállást.
Erősen kétlem, hiszen az élő fázisra és a nullapotenciálra csatlakozik.

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
Az a jánlott módszer 230V - 8,7A. Ez számít, vagy mindkét módszer elfogadható?
El.

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
A nem célműszernél még ott van a kalibráció hiánya is.
Bármelyik műszer, akár cél, akár univerzális, vagy kalibrált, vagy nem, ez a tulajdonos szándékainak függvénye.

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
Valamint nem érkezett rá még válasz, hogy a földelési hurokellenálás mérésénél a fázisvezető és  védőföldelés közé kössük a hősugárzót?
Igazából érkezett válasz, én linkeltem be egy témát vagy ismertetőt, amit közben áthelyeztek, azért nem látszik, de amúgy igen.

Idézetet írta: Patics Dátum 2019. szeptember 04., 10:55:13 DÉLELŐTT
Mi van akkor, ha a védőföld szakadt én rákötöm a hősugárzót, vagyis kiadom a földvezetőre a hősugárzón keresztül a 230V - 8 A, és valaki a hösugárzó és a szakadás között éppen fogja a védőföld vezetékét?
Nincs ilyen, mert előzetes folytonosságvizsgálatot végzel, a szakma szabályai, valamint a vonatkozó szabványok szerint. Bár ebben aztán toronymagas lóhosszal vezetnek a célműszerek, mert már 20 éve is olyanok voltak a jobbak, hogy 50 V-nál több vagy nem lehetett, vagy lekapcsolt azonnal.