Relé vezérlés vezeték nélkül

Indította by_ron, 2011. május 31., 16:13:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

by_ron

Sziasztok,

Milyen megoldást tudtok admi nekem vezeték nélküli kontaktus átadásra?
Nevezetesen mondjuk a riasztó kiad egy relé kimenetet amit én egy másik helyre (pl. mágneskapcsoló vezérlés) szeretnék vezeték nélkül átadni. Ötletek?

XY

Szia!
Lehet kapni pár ezer pénzért un.GSM modult.Szerintem erre kiválóan alkalmas.

nova

Gsm modulhoz kell telefon kártya nem?  Melynek mûködése bizonyos költségekkel jár. Én úgy gondolom itt valami helyi dologról lehet szó. Szerintem valami rádió frekvenciás cucc kellene neki. De majd by_ron leírja milyen megoldásra kell neki. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

by_ron

Igen házon belüli megoldás kellene.
Egyszerûen kimaradt egy kábel, ami miatt már nem szeretnék utólag kibontani mindent, viszont ha létezik valami vezeték nélküli adó-vevõ pár emberi összegért, az megoldhatná a dolgot.

Novill

Meg kell vizsgálni, hogy a kiépített áramkörökbõl, melyik az áramkör, amelyiket ki lehet váltani másként. És a felszabaduló áramkör vezetékét fel lehet használni a mágnes kapcsoló vezérlésére a riasztó központban lévõ potenciálmentes relével.

by_ron

Igen, lehet a kiváltás lesz a megoldás, ha marad szabad irány.
Ha mégsem azért nem reménytelen az átjelzés sem:
BESTAR DTK 4

recens

Tiszteletem !

Egy mágnes kapcsolót szeretnék távolról vezeték nélkül működtetni.
A távolság  max :150-200 m.
Milyen megoldások jöhetnek szóba?

(Csörlővel húzatnánk egy eszközt, amin egy nyomógomb lenne.
A vezeték nélküli távműködtetett nyomógomb elengedésekor bontaná az áramkört.)

Egyáltalán, hogy lehet ezt megoldani?

Marton

Recens!
A "nagy távolság" miatt a szokásos kapu távvezérlők nem jöhetnek szóba, azok 20-30m-re működnek biztosan. Te esetedben ajánlatos egy GSM kapu távvezérlőt alkalmazni:

Ennek nincs hatótávolság problémája. Relé kimenete közvetlenül kapcsolhatja a mágneskapcsoló tekercsét is ha az olyan típusú relével van szerelve.
Hátránya, SIM kártya kell hozzá, csak az előre beprogramozott telefon számokról fogad el utasítást.