Okozhat-e problémát a villamos berendezésen modosítás?

Indította coyote2, 2015. február 09., 23:26:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Bocsi ha összefüggéstelennek tünik néha a mondandom, de sok kérdés kavarog egyszerre. A védelem mellett még pára gond is van, de ez más téma.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

tothgyula

Tisztelt Coyote!
Ha nincs EBF felülvizsgálói jogosultságod, mindenképpen javasolnék e témában gyakorlott felülvizsgáló meghívását.Nem mindennapi a feladat, és jelentős károk keletkezhetnek  a Tulajnak!!! Mi 5 ezer férőhelyes keltetőt vizsgáltunk Gyulán és nem volt egyszerű a döntés.Egy 40kW-os aggregát van tartalék. Az üzembiztonság mindenek előtt!!.Üdv.TothGyula.

coyote2

Itt egy 120 es 180 kw-os monstrumok adjak az energiat aramszunet esetén. Az ötezer férőhely alatt keltethető tojást érted?

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

JUVILL


Átolvastam az előző hozzászólásokat a témában. Nem teljesen értem.
Mi az hogy a nulla eddig biztibe volt kötve?
Miért is volt biztosító a nullavezetékben?
A nulfeszvédelem és a nullavetőbe iktatott biztosító körül is érzek egy kis "zavart".

Volt szerencsém felülvizsgálni több hasonló berendezést. Ezeket valamikor megtervezték, telepítették, műszakilag átvették.
Hol vannak a dokumentációk? (Hol vannak az EBF minősítő íratok?)
Miért is kellett nulfeszvédelmet kialakítani? Miért is volt szükséges 4 pólusú megszakító?
Szerintem ezeket kellene először is tisztázni, majd ezek után dönteni a helyes megoldásról.
Ha egy berendezést eredetileg megterveznek és üzembe helyeznek, a módosításhoz azért szakértelem, szabvány- és előírás ismeret mindenképpen szükséges.

coyote2

A gép merlin gerin d25A-es 4 polusu megszakítóba van kötve. A null fesz védelem egy 1 modulos vészgombon át van vezetve. Kínából hozták be, jött egy kinai is bekotni azokat, pontosan 78 darabot.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Szintén a megszakitora van csatlakoztatva a null fesz védelem. Sajnos ez a telo nem tud képet feltolteni, pedig lenne mit.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

980POWER

Általában ritkán alkalmazunk olyan biztosító berendezést ami a nullát is megszakítja, amennyiben mégis az van, annak nyomos oka van , fogalmazhatnék úgy is, hogy igen súlyos következményei lehetnek az átalakításnak. Tehát ezt a nyomos okot kell megtalálni és ezzel megindokolni, miért kell a cégnek mélyebben a zsebébe nyúlni az új alkatrész vásárlása során. Én semmi kép nem variálnék, mert ha valami mégis előadódik, engem vesznek elő és nem igazán hiányzik a felelősségre vonás, azért, mert a cég spórolt néhány ezrest. Elsődleges szempont a biztonság és csak ezután jön a működés!

coyote2

Hát igazad van, az elején irtam, hogy potolnam a hianyt. Sajna a felettes isten dont es ezt agyalta ki. Az erosaram nem az erossege, elmondasa szerint a koteseket nwm wagozza, vagy sorkapcsozza, hanem forrassza.. Látnátok egy két szép villamos "megmozdulását" a hajatokat tépnétek.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Meg is jott a c16-os 3 polusu megszakito par ezer forint volt szemben a 29990-al

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Ellenben távol álljon tőllem, hogy kritizalom, mert en sem vok tokeletes.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk