vILLÁMVÉDELMI FÖLDELŐ HÁLÓZAT

Indította tothgyula, 2016. április 29., 06:54:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Üdvözletem!
A minap egy 4szintes tömbház villámvédelmét vizsgáltam. A földelővezetőket megbontva lefelé 0,02OHM-ot, azaz 20mOHM-ot mértem 2 lakatfogós módszerrel. Lehetséges ez a kicsi érték? Betonalap földelőrendszernél mértetek már ilyen kicsi értéket?
Köszönöm a válaszokat.
TothGyula felülvizsgáló.

Simon Endre

Igen lehetséges, mértem már nem igazán hiteles értéket hűtőtorony villámvédelmi földelésein (radiális árkos szalagföldelőkön.) A taljnedvesség bizonyára kissé belejátszott, mert a tornyok körül szinte állandóan esett az "eső". Háznál a legjobb érték amit mértem kb. 50 miliohm volt az udvar egy patakvölgy alján a patakra merőlegesen 2x20m-es (tüziónozott) szalgföldelő a közműárok két oldalán kb. 80 cm mélyen.
Gyurmaurfi' figyelmébe !!!!! Az ügyfélnek volt pénze rá, ilyet kért és nem ő volt az egyetlen ilyen megrendelő.

recens

Előfordulhat, hogy az EPH keresztül összekötetésben van az épület potenciálrögzítő földelésével.
Vagy össze van kötve galvanikusan a villámvédelmi földelés a hálózatival és ez okozza az alacsony ellenállásértéket méréskor.
Mert elméletileg össze is vannak kötve.

Gyurmaúr(fi-relé)

Mondd meg Endre, de őszintén; hát nem ez a jóféle ügyfél?!? Megadja a módját neki, mert képben van, milyen -a szó szoros értelmében- életbevágó egy jóféle földelés és villámvédelem, hogy az EPH-ról már ne is beszéljek... Az már csak mellékszál, hogy pl. a "B"-s, vagy épp a "C"-s túlfeszvédelmi unit is csak abban az esetben ér valami értékelhetőt, ha fullos PE hálótatba küldheti a szolid 10-15kV-os "múzsa csókját"... ;D

Simon Endre

Építkezési videókat nézegetve (nem villamos témában) bevillantak két alapozási folyamatban szinte ugyanazok a képsorok és műveletek. Eddíg azt hittem némi önámítással hogy ezt csak én csinálom így (vagy hasonlóan.) Nálam a földelő szalag a kötésdobozban vagy EPH sínen végződik csőben felvezetve. Ezek a képek nem egy pénzel kitömött országban készültek, de tervezésben a művelt (és az időzítés) bíztosan tétel volt.