Egy fázisos motor szivattyú víz vételhez kútból.

Indította krisz1986, 2012. március 28., 08:49:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na a következõvel találkoztam tegnap. Egy névtelen motor mert se típusjelölés se semmilyen feliratot nem találtam rajta. A bekötése egy fázis és nulla.  A földelés a motor külsõ részéhez volt kötve aminek elvileg szondában lenne a másik vége. Plusz egy u1 és u2 feliratú vezeték van még bekötve. Az áramforást egy dugvilláról kapja és egy szigetelt hószabitó konnektoráról amit egy kapcsoló mûködtetett. A vezeték vissza fele halad a földben és a villanyóráról egy régi relé és egy kapcsoló biztosítja amin vn egy zöld és egy piros gomb. Hibajelensége a felszerelés után két három percig mûködöt majd leverte a kapcsolóját. Az órát nem és a másik relét se. Kitisztítottam a motor elektromos részét Így most leállás nélkül jár a motor. De felmerült egy újabb probléma a motor jár rendesen de vizet nem húzz fel a kútból pedig locsolni kéne vele. Plusz adalék amikor a hajtós kutat elkezdem hajtani jön a víz minimális menyiségben a szivattyúból is. De ha nem a motor csak pörög ahogy kell neki. A kútban van víz. Elellenõriztem. A víz csöveket elellenõriztem dugulás nincs. Kérdésem ilyenkor mi van? Van valakinek jó tippje?

Marton

Ha egész télen állt a szivattyú és szimmeringes tengelytömítésü akkor ajánlatos újra szimmeringezni mert úgymond kiszáradt a tömítés és a tengelynél levegõt kap a szivattyú. Ugyanis a centrifugál szivattyúk csak "tömör" folyadékot tudnak szállítani. Kivéve az ejektoros (pedrollo) típusú szivattyúk melyek ki tudják dolgozni a levegõt a vízbõl. Továbbá a szivattyú teret teljesen fel kell tölteni vízzel, nem lehet levegõs, utánna beindítani. Lehet, hogy a kézi kútrész nem jól van leválasztva visszacsapó szeleppel és onnan kap levegõt. Lehet, hogy annyira kicsi a vízhozama a kútnak, hogy nem ad elég vizet a szivattyúnak. Mindenféleképpen a szívó oldalon keresendõ a hiba oka. Lehet az is, hogy annyira kopott a járókerék, hogy nem tud elegendõ szívóhatást kifejteni.

krisz1986

A kút vezetéke kijön a földbõl. Itt elágazik egy t idommal. Az idom bal oldalára a szivattyú van kötve. Felfelé pedig kerti csap után a kút maga van. Ha le van szedve a szivattyú akkor jön a víz mert kézi erõvel húzom. De ha a szivattyú rá van kötve akkor csak pörög pörög. Víz van a kútban. A rátöltést még nem próbáltam bár nekem is eszembe jutott és sokan javasolták már. Ha úgyse megy akkor megcsinálom azokat a mûveleteket is amiket mondtál.  Egyébként köszönöm a tippeket.

Laca83

Üdv! Forgásirányt ellenõrizted már? Mert van amikor a segédfázisú tekercsben van hiba(ez megmagyarázná az indokolatlan lekapcsolást) Ez esetben szintén jár a motor de nem szívja fel a vizet.

Novill

Krisztián! Lehet, hogy levegõs a szivattyúd. Töltsd  fel vízzel a szívó csövet és a szivattyút  és ezután indítsd el a motort. Lábszelepesnél lehet, hogy a lábszelep elenged.

krisz1986

Na köszönöm a hozászolásokat! A forgásirányt ellenõriztem õ rendben volt. Ez a téma régen megoldott csak elfelejtetem szólni. Úgy ahogy te is leírtad hogy tennél én is úgy tettem már akkor és csodák csodája elindult a gejzír. De köszönöm még egyszer a hozászolásokat.