Kötelezõ kamarai regisztráció

Indította Novill, 2012. január 17., 12:41:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

2010-ben a kötelezõ kamarai regisztrációnál regisztráltam. (1999.évi CXXI. törvény 8/A§). Ma megkérdeztem a területi kamarától, hogy nekem kell-e regisztrálni? A következõ választ kaptam: mivel a 2010 évi regisztráció csak építõipari regisztráció volt, a mostani regisztráció ettõl függetlenül kell. Akkoriban sokkal több infót kértek a regisztrációban , mint most. Ez a regisztrációt állítólag minden évben szükséges. Az egészben az az érdekes, hogy a kamaránál meg vannak az adataim. Kérdés tulajdonképpen miért van erre ismét szükség? Talán így kell növelni a bevételt az államnak!

szmihaly

Jó hogy!A bevételt valami úton-módon növelni kell! Egy érdekesség evvel kapcsolatban:ma kaptam meg a munkáltatómtól egy levelet. Ebben nyilatkoznom kell a 2012-es adóváltozások miatt,amiben le van írva a következõ:"Közölnie kell a TAJ számát és adóazonosító számát,melyet az adóigazolvány és TAJ kártya bemutatásával kell igazolni.Ha Ön az adóazonosító számát,TAJ számát nem közli,a kifizetõ a havi bér kifizetését megtagadja."
Na akkor ehez mit lehet szólni????Most a decemberi bérlapon ezek az adatok rajta vannak!! Még jó hogy ez ingyen van,nem úgy mint a kamaránál.

krisz1986

De azért minden évben folyamatosan regisztráció? Azért ez már durva. És gondolom folyamatosan fizeted a regisztrácios dijat is. Plusz az éves tagsági dijat. Mit kapsz érte? Egy gondolatom van. És szerintem amire te is gondolsz.

JUVILL


Elég érthetetlen számomra.
Ha van egy cég, vállalkozás, ehhez szakértelem.
Miért van a kamarai regisztrációra szükség?

Novill

De úgy hogy már van regisztrálva korábban!

JUVILL



Szmihály is úgy nyilatkozott, hogy legyen állami bevétel.
Bocsánat, de akkor sem értem, fõleg, ha 2010-ben a regisztráció már megtörtént.
Vagy ez is periódikusan ismétlõdik, mint a felülvizsgálat?:)

szmihaly

Politikai mentesen mondom: 2012 a megújulás éve. Nekem is sokminden meg újul a kiadás terén.

krisz1986

Juvill!
Ezek szerint amit SzMihály szavaiból leszûrtem évente kötelezõ. Sõt van egy rossz gondolatom is.  Mi van, ha nem fizetsz? Eltiltanak a szakmától és végrehajtóval fenyegetõznek?

JUVILL


Krisztián!

Nagyon köszönöm kérdésed.
Én ezzel a megújuló regisztrációval egyáltalán nem értek egyet.
Bízom benne, nem haragszol meg, de szeretném, ha kérdésedet Novill kolléga válaszolná meg.
A szakmától nem hiszem, hogy el tudnak tiltani.:)

nova

Nem lehet, hogy azért kérik az évente történõ regisztrációt, hogy ezzel évente felmérjék, hogy mennyi vállalkozás mûködik. Tudom, hogy akár a NAV is tud ilyen statisztikát készíteni. Mint tudjuk sokszor kérnek olyan adatot más helyeken is ami már megvan nekik, vagy nagyon könnyen hozzájuthatnak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!