Villanyszerelési technikák

Indította nova, 2010. november 28., 00:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Bizonyos készüléktípusoknál igen. Ennek megállapítása a készülék szétszedése és gyengeáramú gyakorlat hiányában nem feltétlen vezet eredményre. Egy korábbi hozzászólásomban már leírtam az okát. ::)
Próbáld meg úgy kialakítani, hogy az érzékelő állandóan kapjon áramot és a kapcsolt szálát vezesd a 106-os egyik pólusára, míg a másikra a L-t. A középpontra csatlakoztasd a pilácsokat. Ha 101-es kapcsolót használsz és azzal adsz a pilácsoknak fix L-t, párhuzamosan a folyamatosan fesz alatt lévő érzékelő kimenetével, akkor az is járható megoldás.
Ha az érzékelő a lámpa részét képezi, akkor 4 vezetéket kell elvinni hozzá, amiből az egyik a fix L lesz.

faxelektro

Jó estét 
Köszönöm a választ NYAKI
Ha küldenél egy rajzot meg köszönném
                                                                      Jó éjt.

faxelektro

Jó napot
                    Egy senzoros lead reflektorra szereltem még egy érzékelőt,hogy a másik irányból is kapcsoljon fel,ha a két senzort párhuzamosan összekötöm jól fog-e működni?
                 Ha nem akkor segítsen ki valaki egy rajzzal
                                                                                                  Köszönöm

petike199600

Sziasztok!
Lehet olvastátok már valamelyik témában itt az oldalon, de fogok csinálni egy komplett házat. A ház vályogból és kisméretű téglából van.
Na itt ugyebár kell majd beépítenem egy jó pár szerelvény és kötődobozt. Mivel én nem épületvillamoságban dolgozom 90%-ban de szeretném ezt is jól megtanulni ezért a gipszelésben nincs sok tapasztalatom. Utoljára 2 éve gipszeltem, akkor viszont sokat de emlékszem hogy nem szerettem :D Szeretnék gyakorlati ötleteket/ tippeket kérni az itt jelen lévő mesterektől hogy mire figyeljek oda gipszelés során. Hogy legyen "szép" a munkám? :P
Köszönöm szépen!

tothgyula

Üdvözletem!
Kedves kis kollégám, sokat tudnék írni a témáról, de csak a lényeget írom.
Ha van terv, akkor aszerint, ha nincs józan paraszt ésszel dolgozz. A nyomvonalat jelöld ki (erősáram,internet Cat kábel, riasztó, koax, stb.külön csőben).Az elágazóbobozok ne legyenek túl közel a falsarkokhoz, (nehezebb befűzni), a szerelvénydodozok (soroló) függőleges vagy vízszintes helyzetben. A faláttörések jó helyre kerüljenek, fűtéscső és egyéb kerülendő! Kellő mélységű hornyot véss, különösen a sarkokban.Először a dobozokat helyezem el, azután csövezek. Én fekete lépésálló gégecsövet szoktam használni ahol lehet.Kellő méretű legyen a cső, mert ha vékony csövet teszel befűzéskor szenvedni fogsz!Gipszelés előtt locsold be a hornyot és a dobozfészkeket, és a szerelvénydobozokat olyan mélyre tedd, hogy vakolás után ne lógjon ki! Ne sajnáld a gipszet.Jó munkát, ha sérül a cső azonnal javítsd.Tisztelettel: TothGyula felülvizsgáló.

faxelektro

Jó estét
                   Az lenne a kérdésem,hogy egy Null+Fázis kismegszakítón csak a fázist viszem át jól fog-e működni zárlat esetén mert holnap nincs nyitva az üzlet és muszáj felszerelnem csak ilyenem van jelenleg.

                                                                       Kösz a segitséget














h   

Szelei

Igen!

Egy fázis nulla esetén mind két éren ugyanaz az áramerősség folyik. Csak hiba, zárlat esetén nem bontja a nullát. Ideiglenesen működni fog a védelem a nulla bontás nélkül.

petike199600

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne:
Vályogháznál milyen tárcsát ajánlatok horonymaróhoz, jó az hozzá amivel a téglát vágom?

Simon Endre

Petike
A vályogfalhoz nem kell gép met az csak zajong és (nálad lehet) port is csinál. Én tanulókoromban dolgoztam ilyen falakkal. Feljelölés után nagyon durva passzítófűrésszel kivágod a csőhorony két oldalát  és egy festékkaparóval, (nem spaklival) kibieélented a közét. Dobozoknak faipari körkiszúróval, vagy csempefúróval készíthetsz lyukat, jóval nagyobbat mint kéne. A lámpatestekhez nagyon túlméretezett fenyő fatipli (nem köldökcsap tipli !) kell  "vésés" után híg gipsztejjel ki kell ecsetelni-locsolni a fészkeket és a hornyokat a gipszeléshez adalékként a fal anyagát kell megtörni és felhasználni, különben kinyomja magát a gipszelés. Kiesik a falból. A "gipszelés" síkramunkálásához (elhúzásához) színelő lapkát (citlinget) használtam a javítóhabarcs csaknem teljes megkötése előtt. A vezetékek behúzását és a szerelvényezés halaszd másnapra az elázott falból kiszakadhat a cső és a doboz az alapgipszeléssel együtt. Ha kis munkárol van szó és nem érdemes kétszer kivonulni a cső-doboz hornyába szegeket kell verni az alapgipszelés előtt mint a sűndisznó tüskéi és akkor nem a gipsz tart hanem szegek, de ez sem igazán megbízható. Vigyázz a giszrabicfal nem vályog csak hasonló, de abban drótháló van és legtöbbször belül üreges. Ehhez más technika kell !

faxelektro

Jó estét
               Ha egy négyes nem nyitható wagot ki kellett cserélni ötösre a lecserélt wagokat még lehet-e használni újabb kötéshez.
                                                                       Kösz a segitséget