2G7 bekötése

Indította bélabácsi, 2012. március 05., 18:56:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bélabácsi

A négy csapos  úgymond 2G7.es fénycsõvet, hogyan kell bekötni hagyományos folytó+gyujtó, és elektromos elõtéttel?

szmihaly

Bekötni úgy kell mint a hagyományos "egyenes"fénycsövet,csak ez megvan hajlítva U-alakban.Jobb oldali és a bal oldali két-két csap a fütõszál.Mivel nem lett irva típus, régebben a 36w-osnak volt valami külsõ fojtó+gyújtó,(evvel találkoztam valamikor),de ezek a típusok manapság mind elektronikus elõtéttel mennek.Igen széles a választék 7-55 w-ig.

bélabácsi

No mármost, jelezzük a négy bekötési pontot balról-jobbra 1.2.3.4-nek! 220 v-ról lejön 2 vezeték, az elektronikus elõtétrõl szintén kettõ, mit hova kössek, hogy hülyeséget ne csináljak?
Köszönettel:Zoli az amatõr

szmihaly

Az elektronikus elõtétbe be megy a 230v,ki jön 4 szál vezeték.Ez hasonlóan mint a másik topikban volt a 2X24 w-os fénycsõnél,azon az elõtéten is rajta van az egy csõnek a bekötési rajza.Annál az elõtétnél egy csõvel kimarad a közepsõ kettõ.Ennél sincs semi bonyolult bekötés,sorban 1-2-3-4.De ha megnézed a másik topikban feltett kép alapján lévõelektronikus elõtétet,ami univerzális,vagyis több csõtipushoz jó,rajta is van hogy 1x,vagy 2x, és hány wattos csövekhez jó.Ennél a kérdésnél az 1x-est kell figyelembe venni.Vagyis a kérdésben feltett számozás:1-2 a csõ egyik vége,3-4 a csõ másik vége.

bélabácsi

A problémám ott kezdõdik, hogy ez az "elõtét" egy kompakt égõben volt! A 220v. bemeneti rákötése megvan, de le jön róla négy ág ami nekem zavaros! A négy ág be is van számozva, úgy is mint A1, A2, A3, A4. Egyébként ez egy ikea-s 20w-os kompakt izzóból származik!

szmihaly

Na,még ilyet nem szedtem szét,de amiket bontottam,azokban nincs megszámozva a kivezetés.Mikor meg szeded-bontod szét,azt meg látni hogy a csõ melyik végére megy az elektronikából a két kivezetés,a csõ másik végére meg a másik kettõ. Nem kell itt mereven ragaszkodni a számozáshoz,mert a csõ végében lévõ fûtõszálnak teljesen mindegy hogy melyik az 1-2 vagy a 2-1 sorrend. A másik vége ugyan így. Ha meg van a párosítás, nyugodtan be lehet kötni a másik csõtipusba is.Mégegyszer a 2G7 számozása balról jobra:1-2 az egyik vég,3-4 a másik vég.

bélabácsi

Köszönöm! Rájöttem, az én buherált "elõtétem" volt hibás! Azért estem-keltem, de sikerült egy másik izzóból kibuherálnom, és szinte nem is tudtam rosszul bekötni!!!