Világítás A-Z-ig!

Indította krisz1986, 2012. március 30., 20:30:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Azt egy percig sem gondoltam, hogy jobban számolok, mint a DIALlux csupán egy sima terv ami nincs berendezve nem azt az eredményt fogja adni. Mert van olyan gép ami asztalán van egy oldalfal és mikor az oldalfal tolta a anyagot akkor egy bizonyos pontnál már árnyékot vetett az oldalfal. Ami zavarta a gépkezelőt viszont ezt az állapotot egy egyszerűsített ábrával sem biztos hogy vissza tudom adni. Csupán ezért írtam azt. Viszont akkor megpróbálom berendezni, vagy DIALluxban vagy Reluxban.

nyaki

Üdv!
Ha a mennyezetre lehetne függeszteni, akkor én 4 sor, 1 csöves lámpákból álló, sávos világítási rendszert telepítenék az épület teljes hosszában, a gerendák fölé nem sokkal. Ha jól vannak elosztva a lámpák, akkor a gerendák a világítás egyenletességébe nem igen fognak beleszólni. Az előnye ezeknek a rendszereknek, hogy 3 fázisú betáplálásúak és tetszés szerint bővíthető/csökkenthető a lámpatestek száma. Egy fehér porszórt fényterelővel a padló közeli fénymennyiség is növelhető, de kicsit árnyékosabb lesz. Véleményem szerint, a szabadonsugárzó a legjobb erre a feladatra.
Évekkel ezelőtt rengeteg ilyen világítási rendszert terveztem meg Lite-Licht típusú lápákkal, bár azon épületek mindegyike 6m vagy afeletti belmagasságú volt. A Relux tényleg nagyon jó progi, de a Lite saját fejlesztése is tökéletes volt. Ma már nem foglalkozom világítástechnikai tervezéssel, csupán az emlékeimből idéztem. :-\

07aaron

Sziasztok kedves fórumozók!

Előre szólok, hogy amatőr újonc vagyok a fórumon, ezért lehet, hogy elsőre nem sikerül mindent a legpontosabban megfogalmaznom.

A következő problémához kérném a segítségeteket, válaszaitokat:

A fürdőszobában régi E27-es foglalat van. A közelmúltig itt 100 W-os hagyományos volfrám-szálas izzót használtunk. Pár hónapja, amikor ez kiégett, a GE 70 W-os halogén izzójával cseréltük. Sajnos egy idő után azt tapasztaltuk, hogy az amúgy megfelelő intenzitású és színhőmérsékletű fénybe remegő árnyék vegyül. Kicsvartam a világítótestet és szemmel láthatóan meg volt nyúlva az egyik fémtekercs.

Mivel a vibrálás nagyon zavaró volt, vettünk egy Rábalux gyártmányú, de megegyező paraméterű izzót. Ennek már eltettem a blokkját, így tudom, hogy idén április 25. óta használjuk. Az a gond, hogy pár napja ennél is megjelent a vibrálás és kicsavarva ezen is látszik az egyik fémspirál megnyúlása.

Az a kérdésem, hogy más is tapasztalt-e már ilyen hibajelenséget halogénizzóknál? Lehetséges, hogy a foglalattal van a gond és az teszi tönkre az izzókat? Mi a véleményetek?

Előre is köszönök minden választ!

Szelei

Ez a jelenség inkább túlfeszültség jelenségének fele meg.

Ez 3 fázisú hálózatnál nulla szakadás egyik mellékhatásaként tapasztalható. Hálózatot ellenőriztetni kötéseket ki javítani.

Családi házas betáplálásnál akár oszlopon is keletkezhet nulla kötéshiba, ilyenkor több lakást is érinthet hasonló jelenség.

Egyenlőre én erre tippelnék az elmondottakból.

Gyurmaúr(fi-relé)

Teljes mértékben egyetértek a per mellesleg jubiláló Szelei kollégával -útólag is Istenke éltessen még legalább ugyanennyi éven át, ha az úgy megfelel?!- , továbbá hozzátenném, hogy dobd ki az egész Rábaluxos, gagyi ufós buzulmányt és végy vmi vagy LED-es, vagy T5-ös fénycsöves magas (IP 55, vagy akár 65) védettségű LÁMPÁT (így csupa nagybetűvel), aztán felejtsd el a világítási problémát egy életre...  ;)

nyaki


07aaron

Köszönöm a válaszokat!

Egy T5-foglalat beépítése nagyjából mennyibe kerül? Mondjuk mindegy, így is, úgy is fel kell vegyem a kapcsolatot a vilanyszerelőmmel...

Gyurmaúr(fi-relé)

Az nem foglalat lesz, hanem egy minőségi LÁMPAtest... Kéretik egy nedves helyiségben nem buherálni, hekmányolni, mert gyorsan érkezhetik a kaszás! :'(

petike199600

Sziasztok!
Megint csak régen jártam már itt é megint csak kérdéssel fordulok felétek.
A nővéremék építettek egy teraszt, aminek a teteje átlátszó polikarbonát lemez.
Ötleteket és tanácsokat szeretnék tőletek kérni, hogy ti ide milyen világítást készítenétek?
Várom az ötleteket!
Köszönöm szépen!

bizserge

 Tisztelt Kollégák!

Tapasztalati segítségeteket kérem.  Az eü.-ben nem csak az ellátást, hanem az anyagokat is szűkösen mérik. Pár HMLi 220/160W izzóval szúrják ki a szememet, hosszas könyörgésre. Ezeket külső térvilágításhoz használom régi kandeláberekbe.
Van, hogy 2 hetente, hetente, de volt, hogy pár nap után kihaltak.
Hiába a teljes lámpatest felújításaim ellenére is. Ami azt illeti nem éppen olcsók ezek az izzók. Beléjük kukucskálva a wolfram szakad el. Mi okból pusztulnak ki ezek ilyen rövid idő alatt?  :(
Olcsó, hatékony megoldás is érdekelne.
Esetleg valami ötletet szívesen fogadok tőletek.


tisztelettel:  Bizserge.