Kapcsoló szekrények

Indította fügelaci, 2011. március 21., 17:01:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Ez a híradástechnikai elosztó/rendező szekrény lehet tudni milyen eszközöket tartalmaz?  Például a telefon központoknál ha jól emlékszem a DC oldalról a negatív sarok van földelve, tehát a pozitív kör biztosítása elég szokott lenni a töltök akkumulátor telepénél.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gyulagy

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 28., 19:03:34 DÉLUTÁN
Ez a híradástechnikai elosztó/rendező szekrény lehet tudni milyen eszközöket tartalmaz?  Például a telefon központoknál ha jól emlékszem a DC oldalról a negatív sarok van földelve, tehát a pozitív kör biztosítása elég szokott lenni a töltök akkumulátor telepénél.
Optikai elosztókat VDSL eszközöket.  Irtam egy levelet , hogy adják meg az ott alkalmazott technológia paramétereit.

flatskerrobert

     Ez az elosztó és vezérlő szekrény még tavaly készült el, egy meglévő benzinkút átalakítása folytán.
Eléggé speciális esetben készült az egész épület átalakítása mert 1 percre sem zárt be a kút. A fotókon látszik, hogy a régi elosztó ami csak a kútvezérlő, körülötte milyen "balkáni" állapotok uralkodtak. Ahogy a felújítás haladt ezt az elosztót 4 X telepítettem át.
Eddigi életem leghosszabb elosztószerelési  munkája volt májustól szeptemberig, azon egyszerű oknál fogva, hogy ilyen ütemben fizettek.
Az elosztó érdekessége, hogy az összes világítási, légtechnikai és klíma áramköröket érintőképernyős kijelzőről lehet működtetni a kassza melletti pultból. A kijelző jobb alsó sarkában lévő négyzet alakú nyomógombokkal lehet a világítási köröket működtetni, a kör alakú szimbólumok a lámpatestek visszajelzése egy az egyben ha világos akkor be van kapcsolva ha sötét akkor ki. Egyébként nagyon stabilan működik, eddig nem volt probléma vele, ráadásul  a kijelzőt, ezáltal az egész rendszert, LAN hálózatba is be lehet csatlakoztatni és távolról is el lehet érni.
FR.

fügelaci

Sziasztok! :)

Régen jártam itt. Most lenne egy kérdésem, biztosan tudtok segíteni. Készítenem kellene egy két szekrényt, ami nagy teljesítményű motorok indítását végezné. A nagy motorok esetében 55, illetve 45, 15 és 10 kilowattosakra gondolok. Nedves körülmények is lehetnek, ezért fi relét szeretnék alkalmazni, vagy valami olyan megoldást, ami helyettesítheti a fi reléket. 100 amperos fi relé kicsi a dologhoz, a szekrény egész betápját jó lenne védeni, egy egy szekrénynek összesen olyan 73-75 kilowatt teljesítményt kellene kapcsolni. Mit javasoltok? Lehet párhuzamosan kötni több fi relét? Lehet, hülyén hangzik a kérdés, de még nem kellet ilyen teljesítménynél ilyen módozatot alkalmaznom, és szakirodalom nem igen van ebben a témában. ???

czapi

Idézetet írta: fügelaci Dátum 2013. április 02., 16:59:53 DÉLUTÁN
Sziasztok! :)

Régen jártam itt. Most lenne egy kérdésem, biztosan tudtok segíteni. Készítenem kellene egy két szekrényt, ami nagy teljesítményű motorok indítását végezné. A nagy motorok esetében 55, illetve 45, 15 és 10 kilowattosakra gondolok. Nedves körülmények is lehetnek, ezért fi relét szeretnék alkalmazni, vagy valami olyan megoldást, ami helyettesítheti a fi reléket. 100 amperos fi relé kicsi a dologhoz, a szekrény egész betápját jó lenne védeni, egy egy szekrénynek összesen olyan 73-75 kilowatt teljesítményt kellene kapcsolni. Mit javasoltok? Lehet párhuzamosan kötni több fi relét? Lehet, hülyén hangzik a kérdés, de még nem kellet ilyen teljesítménynél ilyen módozatot alkalmaznom, és szakirodalom nem igen van ebben a témában. ???
Üdv!

Földzárlatvédelem Pl.: Schneider Compact NSX megszakító + Vigirex relé

flatskerrobert

fügelaci!
A beruházó kéri ezt a védelmet, vagy Te akarod így megoldani?
Egyébként egyetértek czapival amit javasol az szerintem jó megoldás!
FR.

fügelaci

Köszi a gyors választ, válaszokat.
Nem ismerem ezt a készüléket, illetve a relét. Mit tud, hogyan kell használni, mennyibe kerül?
Én szeretném megoldani a problémát, tervező még nincs, nyilván, ha kérem, betervezi. Kérdés, kell-e?
Minden esetre a dolgozókat védendő szeretném. Sok "alulképzett" ember dolgozik majd itt, aki csak a slagot fogja, oszt locsol. Hogy a motorra is? Na bumm! Védje meg valami. Mondják Ők. Én meg nyilván nem szeretnék problémát. ???

fügelaci

Idézetet írta: fügelaci Dátum 2013. április 02., 20:11:10 DÉLUTÁN
Köszi a gyors választ, válaszokat.
Nem ismerem ezt a készüléket, illetve a relét. Mit tud, hogyan kell használni, mennyibe kerül?
Én szeretném megoldani a problémát, tervező még nincs, nyilván, ha kérem, betervezi. Kérdés, kell-e?
Minden esetre a dolgozókat védendő szeretném. Sok "alulképzett" ember dolgozik majd itt, aki csak a slagot fogja, oszt locsol. Hogy a motorra is? Na bumm! Védje meg valami. Mondják Ők. Én meg nyilván nem szeretnék problémát. ???
Nincs, aki írjon róla? Pedig érdekelne. Vagy egy link, hol lehet utána olvasni. Segítsetek! Köszi. :'(


recens

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem.
Elosztószekrényt, kapcsolószekrényt milyen esetben kell (szükséges) tervezővel terveztetni?
Konkrétan egy távhőszolgáltatói cégnek a hőközponti kapcsolószekrényére gondolok.
Egyáltalán szükséges-e terveztetni?