Villanyszerelés monolit falban és födémben

Indította flatskerrobert, 2013. június 23., 10:29:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

flatskerrobert

      Elég keskeny szelete a szakmának a vasbetonba való előszerelés, de pár mondatot megérne a téma.
Egyébként ha jól elő van készítve a tervezés, akkor nagyon gyorsan lehet a védőcsövezést szinte komplett megszerelni, csak folyamatosan jelen kell lenni az ácsok és a vasbetonszerelők munkája közben.
Mi a gyakorlati tapasztalat ezzel a szereléstechnikával?
FR.





Novill

A monolit szerelésnél az építész műszaki ellenőrrel leegyeztetett nyomvonalon a vasak között symalen csővel szerelést részesítem előnyben. Ha jól rögzítésre kerülnek a csövek, akkor nem szokott gond lenni vele.  Nagyon jól ki vannak találva hozzá a szerelési anyagok,dobozok,stb. A leállásoknál néha gond van az építészektől függően,ha nem engedik az oldal falra valóleállást. Ennél a csőnél vigyázni kell az ívekkel,ha megtörik inkább toldjuk meg,mert ezen a helyen gondok lehetnek.  Vannak akik lépés álló gégecsővel szerelnek, én nem használom a vezeték befűzési problémák miatt.Van aki a költségek kímélése miatt Mü-II csővel szerel. Előfordul olyan szerelés is amikor a szerelő betonban szerelnek.
Egy szóval nem rossz a monolit szerelést választani,csak legyen belőle sok és fizető munka  :)

nova

Egy két link a témában. Amit kidobott a google a témában első pár találat. Az utolsó linkben erre a célra gégecsővet alkalmaztak, mely szerintem nem a legjobb megoldás. A symalen cső van inkább erre a feladatra kitalálva, melynél nem kell izgulni, ha rálépnek véletlenül akkor eldeformálódik. Ebben a cikkben a behúzó szállal rendelkező típust ajánlják, viszont a sima falú symalen csővel sokkal könnyebb a későbbi munkavégzés.
Erre a villanyszerelési technikára is igaz, hogy gondos tervezés esetén nagyon jól használható technológia. ;)

Monolit vasbeton szerkezetek villanyszerelése első rész

Monolit vasbeton szerkezetek villanyszerelése második rész

Új otthon születik: Villanyszerelés a födémben
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!