EURÓTEST XE mûszer

Indította zoli46, 2011. augusztus 16., 16:14:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zoli46

Érdekelne az EUROTEST XE típusú mûszerrõl kinek mi a véleménye.  Üdv

rabszolga

A METREL EUROTEST XE (MI3102) egy nagyon jó kis mûszer. Én már régebb óta használom, jól kezelhetõ, kicsi és könnyû, (lényegesen kisebb súly, mint az Eurotest) egy jól látható világos kijelzõvel van ellátva.
A beépített akkuval és saját töltõvel rendelkezõ mûszerben talán minden megvan ami kell egy felülvizsgálónak.

Az Eurotest 61557 (MI2086) mûszertõl abban különbözik lényegesen, hogy nem tud felharmonikusokat mérni és két lakatfogós földelés mérést. Az elõbbi funkció tán egy kicsit felesleges is, az már inkább a hálózati analizátorok dolga lenne...

A beállítható paramétereinek köszönhetõen, látod mennyi lehet egy adott áramkör hurokellenállása adott túláramvédelmi eszköznél, nem kell számolni... Ez persze kényelmi kérdés csak.

Ez már az EUROTEST utáni új szériás családból való, szoftver és hardverfrissítési lehetõséggel. USB portra is köthetõ, ha akarod... Én nem szoktam memóriába íratni az eredményeket, bár ennél a mûszernél már megteheted, hogy fejezetekre bontva tárold a mérési adatokat.

Egy apró hátránya van, a sorozatmérést rövidebb ideig bírja, mint az EUROTEST 61557. A kijelzõjén ilyenkor egy hõmérõ jelenik meg, jelezve, egy picit várni kell. Az igazi felülvizsgálót ez mondjuk nem nagyon zavarja, mert ha tényleg dokumentálni akar, akkor írnia is kell... Az az idõ pedig elég ahhoz, hogy ne okozzon gondot ez a kis apróság. A sorozatméréssel járó melegedés csak közvetlen egymás utáni méréseknél jelentkezett nálam, egy egymáshoz közeli dugaljcsoportot kellett mérni (kb; 20db volt egy helyen) a 15-ik mérésig bírta, akkor kért egy kis szünetet... A leírásában egyébként utalnak is erre...

Az EUROTESTNÉL tán rövidebb ideig végzi a mérést RCD vizsgálatakor.

Valamit bizonyosan tud, mert az ára tán több is mint az Eurotest mûszeré. Alapból jár hozzá a tapintócsúcsos mérõfej, ami azért nagyon jó dolog, ezt a másiknál külön kell megvenni!

Végül de nem utolsósorban, ez a mûszer már MAGYARUL is tud, ha esetleg valakinek ez lenne a szívfájdalma.