Villanybojler, teljesítmény növelés!

Indította krisz1986, 2012. március 08., 20:01:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Krisztián: Ezek a linkek szakmailag nem meggyõzõek!  Azért, mert a vezérelt áram az csak bizonyos fogyasztókra vonatkozik a csatlakozási lehetõség. Ha ettõl eltérõ fogyasztókat is üzemeltetünk, akkor az szabálytalan áram vételezésnek minõsül ha rájönnek.

Gyurmaúr(fi-relé)

Okés, de én CSAK a bojlerrõl, illetve a hõtárolós kályháról beszéltem! Már csak azért is, mert pl ha a mosó és/vagy a mosogatógépet is vezéreltrõl mûködteted és mondjuk a program kellõs közepén veszik e azt, akkor ugye gáz van, feltéve,ha nem betáp-váltós a rendszer... Tehát, éjszakairól CSAK fixen bekötött, hõtermelõ készülékeket üzemeltessünk, ahogy azt kell!

krisz1986

Na akkor még keresem a szabványokat hátha találok még!

vatherbear

Kedves Gyurmaúr(fi-relé)!

"Egyébként, anno -most nem tudom, hogy van-e még ez az "akció"- a DÉDÁSZ is kötött betáp-választós rendszert, elsõsorban a saját dolgozóknak, nyugdíjasainak, illetve annak, aki "kedves" volt."
Ez alapvetően téves állítás. Főleg azért mert a Dédász a dolgozóinak kedvezményesen adja a villanyt. A Dédász dolgozó éjjel-nappal a vezérelt tarifával vételezheti a villanyt, meghatározott kWh-ig. Az évek során valamelyest csökkent a kedvezményesen használható kWh-k mennyisége.
Egy Ex Dédász alkalmazott.

Simon Endre

Nehezen érthető hogy a villamosenergia szolgáltatásban mit akarnak a "völgyidős" rendszert használóktól, bűntudatot a jogtalanul (?) felhasznált és megfizetett kW-okért, vagy a cél a hálózat és energiatermelés optimalizálása. A nagyfogyasztók többtarifás elszámolásánál fontos-e hogy aranyat kohósított, vagy délidőben az eget reflektorozta, mert csak az a fontos hogy fizessen. Van tudomásom arról, hogy demokratikusabb országokban a lakásokban, (konyhákban) van olyan dugaljzat amiben a szolgáltatás nagyon rabszodikus, viszont ingyenes! Felirat mellette "Ide dugja be a mosógépét". A XXI.század talán még azt is produkálhatja, hogy nem kell felesleges műszaki rendszereket szerelni, hanem az elszámolás egy mérőn belül és észerű számlaképpel a fogyasztó a célszerű rendszerhasználatra szoktatja.