nulla és a földelés megkülönböztetése azonos szín esetén

Indította sharam01, 2019. június 18., 07:19:33 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

sharam01

Sziasztok!Kérdés.Adva van egy régi fk lakáselosztó.3db vezeték jön be egy fekete egy kék és még egy fekete ami kék szigszalaggal meg van jelölve mind a kettő kék a testre ment egyik alulra a másik felülre eggyikről indultak a nullák a másikról a zöldsárgák. A kettő össze volt kötve zöldsárgával.Melyik a földelés a két kék közül?Tulajdonképpen tökmindegy nem?Ki találkozott már ilyennel?

S/K

Szerintem a legtöbb  villanyszerelő.
Műszeres vizsgálattal kideríthető, vagy szemrevételezéssel ha a nyomvonal követhető.
Ebben az esetben valószínű hogy a kék színű a földelés és a kékkel jelölt a nulla.

Fecó

Ez kb. olyan kérdés, hogy "a bombánál melyik vezetéket kell elvágni, a kéket vagy a pirosat" Bár lehet hogy van a bombákra is szabvány. Sajnos ahol nem egyértelmű a színjelölés, csak mérésekkel, és a vezetékek "lekövetésével" lehet biztosra menni, bár hozzáteszem, ahol szabványosak a jelölések, inkább ott is...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Atis57

Idézetet írta: Fecó Dátum 2019. június 18., 10:08:20 DÉLELŐTT
Ez kb. olyan kérdés, hogy "a bombánál melyik vezetéket kell elvágni, a kéket vagy a pirosat" Bár lehet hogy van a bombákra is szabvány. Sajnos ahol nem egyértelmű a színjelölés, csak mérésekkel, és a vezetékek "lekövetésével" lehet biztosra menni, bár hozzáteszem, ahol szabványosak a jelölések, inkább ott is...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

Szia!
Az az ősrégi módszer; bekötunk egy autó akkut  a főelosztónál a N és PE közé ? (persze egy dióda is kell párhuzamosan )
  igy látható a 12V és a polaritásból , hogy melyik a másik , hol-hogyan közösül? elcserélődik  stb.
Még házgyári 4 emeletesnél is  kiderültek a turpisságok .

Sztrogoff

Ehhez a módszerhez is az kell, mint általában mindegyikhez, hogy a villamos berendezés egy pontján meg tudjuk mondani, hogy melyik melyik.