Motorvédős leágazás alfa szorzó

Indította zz79, 2012. december 01., 19:09:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zz79

Tisztelt Kollégák!
Lenne egy szakmai kérdésem.: Adott egy gyár ahol érintésvédelmi felülvizsgálatot kell végeznem. A gyárban több elosztó úgy van megszerelve, hogy a motorikus leágazásokba nincs beépítve se kismegszakító se olvadóbiztosító csak egy motorvédő hőkioldó. Tehát a gyűjtősínről leágazik egy motorvédő és onnan közvetlen megy a motorhoz a vezeték. Az előző felülvizsgáló a jegyzőkönyvében az összes motorvédőt kismegszakítónak írta, a beállított áram értékekkel és arra vonatkozó alfa értékekkel számolt. A kérdés mit kell ilyenkor tenni ha nincs biztosító nincs kismegszakító csak egy motorvédő hőkioldó milyen alfa értékkel kell számolni?
előre is köszönöm a válaszaitokat!

Villanyreszelő

Vajon mi védi a motorvédőt zárlati áram ellen?

Fecó

Szerintem érintésvédelmi kikapcsolószerv nem lehet motorvédő. Vagy kismegszakító, olvadóbiztosító, esetleg ÁVK. A motorvédő motort véd nem emberéletet. A motorvédő előtt nincs valami biztosító?

Marton

Milyen kioldó funkciókat tartalmaz a motorvédő és a biztosíték (kisautomata) ?
Mindkettő zárlati kioldót és bimetálos túlterhelés kioldót, tehát nem kell elé még egy biztosíték a motorvédő elé, kivéve ha a zárlati áram megszakító képessége nem megfelelő az adott sínrendszerhez képest. A motorvédő még azzal is több egy háromfázisú kisautomatánál, hogy beállítható a túlterhelési áram értéke valamint fáziskamaradásból adodó asszimetriát is felismer.

Üzenet összefûzve: 2012. december 01., 20:01:52 DÉLUTÁN

Fecó!
A biztosíték sem életvédelmi hanem zárlatvédelmi eszköz. Életvédő a védőföldelés és a hibaáram relé (Fi-relé).

balzsi

Marton válaszához csatolnék egy konkrét példát, melyben a hőkioldó tartományhoz tartozik zárlati kioldóáram is. http://www.ronsystemshop.hu/pdf/gv2me.pdf

Marton

Köszi balzsi, ezt az anyagot kerestem imént, nem találtam, helyette az Eaton Moeller PKZM-ről találtam hasonlót. Ott is ilyen adatok találhatóak, tehát tartozik egy zárlati kioldó áram érték is a beállítható túlterhelési áram mellett.

JUVILL


A motorvédő kapcsoló zárlati megszakításra és hővédelemre szolgál.
Hasonló a szituáció az esetben, ha egy olyan berendezésnek kell ellenőrizni az érintésvédelmét - például egy 0,4 kV-os elosztóberendezés - melynek a védelmi szerve megszakító. A megszakító zárlati kioldója - hálózati szempontból - egy értékre van beállítva.
Ilyen esetekben a kioldó árammal kell számolni.
TN rendszer esetében:  Z (s) x I (a) kisebb egyenlő, mint U(o)
I(a) = a lekapcsoló eszközt működtető áram.

Villanyreszelő


Marton

Az adatlap alapján a mágneses kioldó árama 1,5A. Tehát mint 1,5A-es biztosítékként is müködik, nem kell elé biztosíték. A táblázatban is ki van húzva az előtét biztosíték értéke.

Villanyreszelő

Ott van mellette 1A gG előtét biztosító.

De itt egy másik link:http://shop.traconelectric.com/product/TGV2-08
De ha figyelmesebben elolvassuk akkor:
Termikus kioldó kioldási osztálya:
10A
Amelynek érintkezői nem képesek elviselni a kA nagyságrendű áramokat