Norma szerinti villámvédelem első felülvizsgálata

Indította S/K, 2018. november 26., 10:19:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K

Tisztelt Kollégák!

Segítségre lenne szükségem egy norma szerinti villámvédelem felülvizsgálatához.
Az épületről nem készült részleges villámvédelmi felülvizsgálat, az eltakarásra került részekről. (könnyűszerkezetes fém csarnok, beton pilléreken, vasbeton alap. A pillérekben a levezető be van építve, szakszerűen kivitelezve a villámvédelem.) Hatóság kéri az eltakarásra került részekről a jegyzőkönyvet.
Most kéne a segítség. Valahol olvastam (többen is) , ha  nincs meg a részleges felülvizsgálatról a dokumentáció akkor az első villámvédelmi felülvizsgálatkor a felülvizsgáló nyilatkozik hogy a villámvédelem így is megfelelő.
Ez hol található? (múltkor már valaki "kiosztott" hogy Ő drága pénzen megvette a szabványt és nem azért vette meg hogy ...stb, vegyem meg én is. A szabványok meg vannak csak időt szeretnék megspórolni. Ha digitálisan lenne meg egyszerűbb lenne a keresés.)
Köszönöm a segítséget.

pgz

Hali , ezt találtam :
TvMI 12.2:2017.07.03.   9.1.5.3.  Első felülvizsgálat  b)  megfelelő, ha... mellékletként-ha arra az alkalmazott műszaki megoldásokból fakadóan szükség van - csatolva van a részleges felülvizsgálati jegyzőkönyv. Abban az esetben ha nincs csatolva... a felülvizsgálónak kell nyilatkozni arról, hogy az alkalmazott, elburkolásra került műszaki megoldások részleges felülvizsgálat nélkül is megfelelőek.

De a 9. 1.5.2.2 részleges felülvizsgálat az alábbiakra terjed ki : a,b, pont : beépített ag és annak módja megfelel a terveknek és a szabványoknak ,   (sk hogy a szabványoknak hogyan azt nehezen látom még )   c) a beépített vezetők folytonosak,   na ezt is megnézném hogy vizsgáljuk az alapozásnál a sáros gödör mélyén  !!
De a dőlt betűs megjegyzés: részleges felülvizsgálat folyamán - amennyiben pl. a még nyitott árokba fektetett földelőháló felülvizsgálata történik szemrevételezéssel-  a földelő ellenállásának mérése általában nem értelmezhető    - sk megjegyzés, hiszen nincs földben -   Ennek ellenére célszerű a földelőrendszer egy egy részének átmeneti és /vagy szétterjedési ellenállását mérni, mert annak alapján kivitelezési hiányosságok feltárhatóak.

Gondolom ez lenne valami kapaszkodó ebben a témában.

pgz


Bocs ,  T.   S/K  , az én szövegemben az sk megjegyzés arra vonatkozik hogy ez a sajátkezű  ( sk ) véleményem , de most vettem észre a neved betűi ezzel egyezőek.

S/K

Ez a szöveg amit kerestem!
Ez volt amire emlékeztem. Köszönöm.
...és ahogy néztem ez nincs visszavonva.
Itt a teljes szöveg:
"9.1.5.3. Első felülvizsgálat
9.1.5.3.1. Megfelelő a norma szerinti villámvédelemmel rendelkező építmények első felülvizsgálata, ha
a) a felülvizsgálatot a kiviteli tervek alapján a jogosultsággal rendelkező felülvizsgáló végzi és a 9.1.5.4.3. pont szerint dokumentálja, és
b) a felülvizsgálati jegyzőkönyv mellékleteként – ha arra az alkalmazott műszaki megoldásokból fakadóan szükség van – csatolva van a részleges felülvizsgálati jegyzőkönyv. Abban az esetben, ha nincs csatolva részleges felülvizsgálati jegyzőkönyv, a felülvizsgálónak kell nyilatkoznia arról, hogy az alkalmazott, elburkolásra került műszaki megoldások részleges felülvizsgálat nélkül is megfelelőek."
Köszi mégegyszer.