első maszek meló

Indította Dex, 2015. május 12., 21:19:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Dex

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi a következő szituban.
Egy nagy villanyszerelő cégnél dolgozok, maszek munkát még nem nagyon vállaltam szerszámhiány miatt. De egy ideje "fejlesztgetek". Megtalált egy más építőipari szakmával rendelkező barátom, hogy segítség kellene neki a villanyászatban. Mondta, hogy egy komplett házat kellene áthúzni. Ok, mondom meglesem. Beszéltem a tulajjal, aki villamosmérnök (kb. 300szor elmondta ezt). Két szint (50m2/szint)+padlás (itt is világítás dugalj) + 2 pincerész+ garázs+ 2db kerthelyiség. Mindenhova lámpa, dugalj, falon kívüli csövezés, kötésfelújítás, stb. A házban 2 db 16A kismegszakító volt, minden 1,5 néhol (2,5) aluval kötve. Gondolom ezért kért a villamosmérnök úr 1x32A bejövőt. Szerette volna az egész házban rézre cserélni a vezetékeket. A padlást + 2 pincerészt+ garázst félig (meglévő dolgok felújítása+új dugaljak+kapcsolók),  + 2 kerthelyiséget teljesen újra kiépíteni. EPH nem volt, de építsem ki. Ház frissen szigetelve, nemrég tapétázva. Vésni nem enged, vigyázzak a tapétára... A meglévő 1db. Mü III. 16-os  védőcső a falban, oldjam meg, néhol használhatok kábelcsatornát. A világítást nem cserélhetem aluról rézre, mert a plafont is letapétázta. Kia f@sz tapétázza a plafont??? Szóval wago+alupaszta csomó helyen. Minden ott legyen ahol volt, még az a konyhai dugalj is ami 0,75-el van a falba vakolva... Húzzak be nyugodtan 6 db 2,5mcu-t a müIII 16-os csőbe, "ott pont nem nagyon használják a rendszert" - hiába az a felső szint bejövő. És még sorolhatnám... nagyon sorolhatnám!
7 kört alakítottam ki, mindet biztonságosra + EPH.
18 napot dolgoztam le, 170 órát. 1000 Ft/óra + benzint kértem, részben a tudtam h sokáig fog tartani, míg végigvadászom a 20 éve kötött dolgokat, részben a haver miatt. Olcsón adtam magam. Tök egyedül voltam. Ja, mindenhol fekete, piros alu, bármelyik bármire alkalmazva.
Erre most a tulaj szerint ez sok, látta hogy néha eszek, meg néha rágyújtok. Hiába közben azon agyaltam, hogy tudnám legjobban megoldani az egészet, mert feladta a leckét - és kellett kombinálnom, de hát akkor is az én k-va any@mat, hogy 10 óra alatt rágyújtok meg eszek.
3 szintes házat(150m2)+garázs+ 2 pince+ 2 kerthelyiség+ EPH teljesen egyedül... 170e munkadíj+ benzinért (össz.15e).
Anyagköltség össz. 130e. (MBCU, MUC plusz egy rakat falon kívüli szerelvény, védőcsövek, dobozok, eph bilincsek, ÁVK, kismegszakítók, stb. stb.).
Most azt mondja, a tulaj, hogy ő szíve szerint 90 e et adna munkadíjra (170 óra), mert lassan dolgoztam... (@nyád!!!)
A haver azt mondja, hogy a vevőnek mindig igaza van. Biztos, de akkor sem fogom összehányni a villanyt, hogy majd nálam verjék az ajtót évek múlva.
Ez volt az első maszek melóm, de ha ez ilyen játék, akkor lehet az utolsó is.
Köszi!

simca

Tanulópénznek jó volt, legközelebb nem órabérben számolsz, hanem kiállás, vagy négyzetméter, vagy valami hasonlóan objektív alapon.

980POWER

Ott vések, ahol kell és nem marad alu vezeték, régi cső (kivétel ha műanyag) A vésőgépnek, horonymarónak nem akadály a tapéta és a friss festék, a tanulópénzt ezáltal ő fizette volna, pusztán a sorrend be nem tartása végett, vagy nem vállalnám el. Nálam az a tapasztalat, hogy "holnap jön a festő, most délután meg kellene csinálni" . Első maszeknál tudom, hogy nehéz úgymond árajánlatot adni, de azért nagyjából kiszámolható +anyagköltség. Nem szeretem, ha a megrendelő veszi meg az anyagot mert az mindig valami noname márka és kellemetlen, ha pont nálam hullik darabokra az általam nem ismert szerelvény.

Dex

Igen, én is ezt mondtam neki. Fordított a sorrend... Sokkal egyszerűbb lett volna végigvésni, újracsövezni és szerintem gyorsabb is. Azt gondolta, hogy egy teljes elektromos rendszer felújítás (ebben az esetben) kb. 50-60e anyagköltséggel jár. Ráadásul kipakolt nekem egy rakat ósdi kapcsolót, hogy azokból kellene használni amit lehet. Meg kb. 10 marék 30 különböző méretű csavart meg tiplit - nehogy már képes legyek venni 6-os tiplit meg hozzá való csavart.
Tanulópénz? Az volt sajnos.
Az ilyet legközelebb messzire elkerülöm.

coyote2

Általában a munka felmérése nem egyszerű mégha régóta is csinálja vki, gondolom ebben egyet ért mindenki. Az, hogy a tulaj ilyen volt benne van a pakliban. Esetek többségében ha "nagyobb" melo van lerajzolja, kb kiszámolja az ember mit hova mievel és mennyivel dolgozik. Ha a tulaj megrágta es igent mond akkor nincs kecmec az ő részéről az elvégzett melot kifizeti. Persze lehet difi a számolt anyaggal es munka órákkal. Személyszerint ajánlatot szoktam adni, akkor tudja mi mennyi lesz. Ehez az anyagárral nagyjából tisztäba kell lenni. Esetedben a rosszabbik megrendelőt fogtad ki. Javitsatok ki ha tévedek.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Igazat adnék 98powernak csutortokn este 9-kor hivtak, hogy szombat reggel telepitenek szárnyas az olakba es azonnal villamositani kell 4 fakkot. Plusz az elszivást is meg kell oldani meg a riasztást a hőfok miatt de ezt mar nem reszleteznem. Akkor futoversrny van az anyagert aminek a repulo allatok ellen is vedett legyen es persze energiatakarekos..... Na itt borul minden az idő szűke miatt.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Fecó

Én úgy csináltam volna, hogy mondjuk a felmérésre adok meg egy óradíjat. Ekkor megnézem hogy mi van csövezve, mi nincs, mi cserélhető, hova fér be még vezeték, hogyan vannak a kötések kialakítva, mi honnan él, stb. Sajnos nem olyan egyszerű a dolog, hogy majd Én megmondom jól a megrendelőnek mit is kell csinálni, mert valóban néha nem minden kivitelezhető, de törekedni kell az üzembiztonságra és életvédelemre, ez tény. Ha pár helyen még alu marad bent 1-1 lámpatestnél, szerintem emiatt sértődötten távozni, és visszadobni munkát butaság lenne, persze ha olyan gyalázatos állapotot lennénk kénytelen otthagyni, ami élet vagy tűzveszélyes, nyilván jobb döntés feladni a melót. Az, hogy ki mit nem vállal el, sajnos mindannyian tudjuk megélhetési kérdés, ha már összegyűlt pár sárga csekk, és nincs semmi más meló a láthatáron, nyomás alatt van az ember.  Tehát felmérés után átbeszélni a megrendelővel, mit lehet cserélni, mit kellene csatornázni, vésni-csövezni. Közösen kialakítani egy olyan komprumisszumos megoldást, ahol azért a szerelő is nyugodtan alszik. Nos, ha ekkor már vacillál az óradíjjal, és csikkeket  számolgat, akkor csak egy felmérést buktam, és örülök hogy nem a munka végén derül ki. Ha megegyeztek, akkor Én javaslom, olyan árat dolgozz ki, melybe saját belátásod szerint beleférsz, esetleg még egy kis tartalék is van rajta. Tehát viszonylag kézzel fogható összeg legyen. Anyagokkal osztom 980 POWER kolléga véleményét, amikor valaki kikönyörgi hogy saját maga akarja az anyagot megvenni, mindig szo.unk vele. Ha ez létrejön, már senkinek semmi köze hozzá, hogy mennyit kávézol, cigizel, gondolkozol, van egy összeg, és abba kell beleférj.